Бердянський район, Запорізька область

Історія створення Берестівської сільської ради

Кожна людина вважає самим красивим своє місто, селище, село, бо це – його маленька батьківщина, яка пестила і ростила, де живуть батьки, де почався його життєвий шлях. Для багатьох чудових людей такою батьківщиною стали села Берестове, Сачки, Довбино Берестівської сільської ради, яка розташована у живописному Бердянському районі Запорізького краю. Кожне село – самобутнє, але об'єднує їх історія, українські звичаї, культура та чудові краєвиди. Такої природи з річками, водоймами, по берегах яких плакучі верби, тополі та з ярами, широкими нивами, гаями можна тільки побачити хіба на картинах живописців.

Площа Берестівської сільської ради займає 22 тисячі га. Чисельність населення 2300 осіб. А були часи, напередодні першої світової війни, коли чисельність населення досягала більше 18 тисяч чоловік.

Історія сільської ради розпочалася у 1801 році, засновниками його були переселенці Полтавської та Чернігівської області, які поселялися вздовж річки, на березі якої ріс Берест. Від назви цієї рослини пішла назва річки, а потім і села Берестове. Разом з жилими хатами, з 1815 року стали будувати усім миром і церков, спочатку дерев'яну, а з 1861 року і по цей час зберегла свій вигляд церков, побудована з каміння дикуна. Цією перлиною архітектури ХІХ сторіччя пишаються мешканці села.

Мешканці села завжди займали активну життєву позицю, славилися вони своєю майстерністю, співочостю та бажанням навчатися. Зростанню їх світомості сприяла освіта та активна діяльність місцевих вчителів. Відомі імена перших місцевих вчителів К.В. Давиденко, С.Г. Шаповалова, які організували перший гурток з ліквідації безграмотності.

У 1854 році було відкрите однокласне міністерське училище, де навчалися 133 учнів, у 1867 році відкриті 4 однокласних земських училищ. У 1911 році в Берестовому і на хуторах діяли 12 шкіл різних типів. З 1979 року в селі працювало 2 школи, де 46 педагогів передавали свої знання 600 учням.

Наші вчителі можуть пишатися своїми випускниками: героєм радянського союзу Щербиною Іваном Григоровичем, Миколою Ісаковичем Кушніром, який багато років працював заступником декана Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченко, Іваном Григоровичем Кириленко, який неодноразово обирається народним депутатом Верховної ради України. Багато хто з учнів продовжує шлях своїх вчителів і після закінчення ВУЗів повернулися в стіни загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Вчителі Зозуля Людмила Іванівна, Бабух Людмила Федорівна, Горбуля Оксана Олександрівна, Горбуля Микола Олексійович, Горбуля Наталя Вікторівна, Залюбовська Лілія Анатоліївна, Назаренко Віктор Олександрович, Омельченко Наталя Василівна, Гуров Олександр Володимирович, молоді вчителі Лисенко Оксана Анатоліївна, Зіборова Вікторія Ігорівна завжди вивчають передовий досвід та передають молоді любов до рідного краю, привчають їх формувати та висловлювати свою думку, приймати активну участь у суспільному житті села та країни.

За допомогою школярів при сільській раді створено молодіжну раду, яка проводить опитування населення, приймають участь у підготовках та проведенні загально сільських заходах, вивчають історію села та займаються збором ародної творчості та фольклора.

Ми віримо, що майбутнє за молоддю, тому сільська рада намагається робити усе, щоб в селі було цікаво жити.