Дата: 01.10.2018 15:52

Ще майже 17 тисяч гектарів державних земель передано в комунальну власність об’єднаних територіальних громад на Запоріжжі

27.09.2018

Сьогодні, 27 вересня під керівництвом в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області Тетяни Тітової, в приміщенні  цієї державної установи відбулося чергове урочисте підписання актів приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність 10 об’єднаних територіальних громад. Серед числа ОТГ, які отримали майже 17 тис. га  земель у власність:

• Благовіщенська  сільська ОТГ Кам’янсько-Дніпровського району (279,5646 га);
  •  Веселівська селищна ОТГ Веселівського району (2583,4114 га);
  • Воздвижівська сільська ОТГ Гуляйпільського району (1321,3163 га);
  • Комиш-Зорянська селищна ОТГ Більмацького району (2057,8995 га);
  • Ботіївська сільська ОТГ Приазовського району (441,8265 га);
  • Таврійська сільська ОТГ Оріхівського району (791,8755 га);
  • Преображенська сільська ОТГ Оріхівського району (2072,3751 га);
  • Малотокмачанська сільська ОТГ Оріхівського району (2171,8302 га);
  • Осипенківська сільська ОТГ Бердянського району (1812,3638 га);
  • Берестівська сільська ОТГ Бердянського району (3443,2685 га).

Фото без описуФото без описуФото без опису

Керівники зазначених ОТГ власноруч підписали відповідні акти приймання-передачі у власність ОТГ земель поза межами населених пунктів. Отримані ними від Держгеокадастру документи, що містять інформацію про перелік земельних ділянок, їх кадастрові номери та площу надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ в Державному реєстрі.

Очільниця Запорізької землевпорядної служби Тетяна Тітова висловила поздоровлення всім присутнім керівникам ОТГ з цією видатною подією в житті кожної громади та побажала стати справжніми господарями на своїй землі.

Нагадаємо, в рамках децентралізації, з 1 лютого цього року згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» було розпочато процес передачі державних земель сільгоспризначення поза межами населених пунктів у власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

У лютому місяці цього року, Запорізька землевпорядна служба під керівництвом Тетяни Тітової одна з перших в Україні забезпечила передачу більше 3 тис. га державних сільгосземель у комунальну власність першим трьом об’єднаним територіальним громадам області, серед яких: Приазовська селищна ОТГ та Гірсівська сільська ОТГ Приазовського району (705,15 га та 798,48 га), Смирновська сільська ОТГ Більмацького району (1568,74 га).

Пізніше, у червні ще шість об’єднаних територіальних громад Запорізької області отримали у комунальну власність понад 6 тис. га:  Приморська міська ОТГ Приморського району (1480,1661 га);  Підгірненська сільська ОТГ Василівського району (1154,6377 га);  Новобогданівська сільська ОТГ Мелітопольського району (1198,6265 га); Новоолексіївська сільська ОТГ Приморського району (1320,0586 га); Петро-Михайлівська сільська ОТГ Вільнянського району (427,6774 га); Плодородненська сільська ОТГ Михайлівського району (782,8834 га).

Фото без описуФото без опису

«Передача земель поза межами населених пуктів у власність територіальних громад — надзвичайно важливий етап у проведенні реформи децентралізації. Земля – найбільша цінність громади, реальний ресурс для розвитку територій. В Запорізькій області на сьогодні у комунальну власність дев’ятнадцяти об’єднаних територіальних громад передано понад 26 тис.га  державних земель поза межами населених пунктів. Повністю завершити цей процес плануємо до кінця поточного року», – підкреслила Тетяна Тітова.

Довідково:

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 31.01.2018 № 60-р визначив механізм передачі земельних дідянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Цей процес включає 4 основні етапи: клопотання ОТГ до відповідного Головного управління Держгеокадастру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність.

На момент введення в дію Урядової ініціативи, на території Запорізької області утворено 36 ОТГ, яким планується передати у власність близько 95 тис. га державних сільгоспземель.

Інформацію взято з http://zaporizka.land.gov.ua