Формування трудової активності молоді

Освіта – скарб,

праця – ключ до нього.

П. Буаст

Молодь це не тільки соціально-вікова група, це, перш за все, один зі стратегічних ресурсів нашої країни. На даний час молоді люди одна з вразливіших категорій незайнятих громадян, її працевлаштування є непростим, а тому і вимагає особливої уваги. Конституція України проголосила право кожного на працю і встановила умови для його реалізації. В Україні проблеми трудової діяльності  є одними з найактуальніших, оскільки давно існує розрив між освітою та реальним ринком праці. Ринок праці сам по собі не створює гарантій здійснення права на працю, а особливо для молоді, яка з об’єктивних причин не здатна на рівних конкурувати з досвідченими працівниками.

З метою упередження безробіття та підвищення рівня працевлаштування, налагодження ефективного діалогу між роботодавцями і молоддю яка незабаром шукатиме роботу,  у  рамках проведення Місячника кар’єри молоді «Твоя успішна кар’єра» та у форматі діяльності «PROFI Центру» 11 березня поточного року в Бердянському державному педагогічному університеті відбувся семінар на якому були присутні студенти групи с1ПТ, с1ФС, ЗПТ, 4ЕК кафедри економіки, підприємництва та фінансів.

Організатори семінару – Бердянський міськрайонний центр зайнятості – фахівець з питань зайнятості І категорії відділу активної підтримки безробітних – Копилова Г.С. та викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів гуманітарно-економічного факультету БДПУ – к.е.н., доцент Сидорченко Т. Ф., к.е.н., доцент  Несторенко Т. П.

Під час спілкування зі студентами особливу увагу приділено питанню активності молоді на ринку праці, визначенні мотиваційних моментів працевлаштування, бар’єрам на шляху професійної реалізації. Проведено самоаналіз власного потенціалу та якостей, необхідних для активного пошуку роботи, визначені власні пріоритети. Також розглянуті різноманітні техніки співбесіди з роботодавцем. Були надані рекомендації щодо підготовки до співбесіди та норм поведінки на співбесіді. З’ясовані моменти, на які слід звернути увагу у ході спілкування з роботодавцем, а саме, як вигідно себе презентувати та що впливає на результат співбесіди. Було запропоновано перелік питань, до яких потрібно бути готовим в ході співбесіди.

На завершення зустрічі, традиційно, фахівець Бердянського міськрайонного центру зайнятості запросила усіх бажаючих студентів отримати ґрунтовну професійну інформацію за допомогою електронного сервісу web-базової платформи «Моя професія: консультаційна мережа», а також індивідуальних консультацій фахівців центру зайнятості.

Копилова Г.С.,

фахівець з питань зайнятості І категорії

відділу активної підтримки безробітних