ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ ЩОДО КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ 2019-NCOV
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ БЕРЕСТІВСЬКОЇ
СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
Шановні мешканці громади!!!Звертаюся до Вас від імені усіх працівників сільської ради, депутатів ,членів виконавчого комітету. Ми усі живемо в одній громаді, ми-єдина сім’я. Звичний уклад життя кардинально змінився разом зі світовим спалахом коронавірусу. Від того ,як ми з Вами зможемо мобілізувати свої сили та дії, залежить наше з Вами подальше життя, здоров’я наших дітей та родичів. Розповідаємо, що можна і не можна робити під час режиму карантину, запровадженого в країні.
Можна:
-Працювати (по можливості)з дому. Після введення загальнонаціонального карантину, який триватиме до 3 квітня, уряд закликав українців працювати і навчатися дистанційно. Краще не наражати себе на небезпеку і самоізолюватись (тобто залишатися вдома) — встановлено, що інкубаційний період хвороби може тривати від 2 до 14 днів після зараження COVID-19. Іншими словами, симптоми захворювання можуть бути відсутні аж до двох тижнів, і інфікована людина може заражати інших, навіть не підозрюючи
-Виходити в аптеку. Безумовно, дотримуючись режиму самоізоляції, краще максимально скоротити появу на вулиці, тому, збираючись в аптеку, бажано скласти докладний список необхідних речей. Вам точно можуть знадобитися: антисептик, санітарна маска (на сайті ВООЗ зазначається, що їх раціонально використовувати тільки в разі наявності симптомів COVID-19 або догляду за хворим на коронавірус); лікарські препарати, які призначені вам лікарем (наприклад, при хронічних захворюваннях).
- ЗАПАС ПРОДУКТІВ.Незважаючи на те, що під час карантину в країні продовжать роботу продуктові магазини, краще купити все необхідне з невеликим запасом (але нагадаємо — кілограми гречки, макаронів і туалетного паперу, яких вистачить на рік, від коронавірусу вас точно не врятують)
-Розповісти літнім родичам про заходи безпеки. В зоні найбільшого ризику під час пандемії коронавірусу знаходяться люди похилого віку. Так, для людей старше 80 років, які хворіють на COVID-19, ймовірність смерті складає 15%. Крім цього, в зоні підвищеного ризику перебувають люди, хворі на астму, діабет і хвороби серця. Тому важливо розповісти своїм родичам похилого віку про заходи індивідуального захисту під час пандемії
-Виготовити антисептик своїми руками. Якщо в найближчій аптеці вже не залишилося санітайзерів, його можна приготувати в домашніх умовах. Ось як це зробити:Інгредієнти: етиловий спирт — 833 мл; перекис водню — 42 мл; гліцерин — 15 мл.Змішайте інгредієнти, додавши трохи дистильованої або кип’яченої води. Кількість рідини визначте виходячи з потрібної консистенції. Розлийте отриманий розчин в кілька невеликих ємностей, носіть з собою і не забувайте регулярно ним користуватися. ВООЗ рекомендує обробляти руки антисептиком не менше 30 секунд, приділяючи особливу увагу області під нігтями.
-Навчитися розпізнавати і боротися з тривогою і панічними атаками. Новини про коронавірус можуть «вибити з колії» навіть найстійкішу людину, тому важливо знати, як допомогти собі. Ось короткі рекомендації, як зменшити стан тривоги: займіться фізичною активністю, почніть правильно харчуватися, оточіть себе приємним спілкуванням (на час карантину — бажано в онлайн або в телефонному режимі), відмовтеся від шкідливих звичок, налагодьте свій сон, не нехтуйте онлайн-консультаціями психолога.
-Читати новини про коронавірус з надійних джерел. Ось де можна отримувати перевірену і достовірну інформацію про інфекцію: спеціальний сайт про COVID-19, запущений урядом України; портал Міністерства охорони здоров’я, сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я, Центр громадського здоров’я при Міністерстві охорони здоров’я, портал ЮНІСЕФ, сайт Кабінету міністрів України. НВ також стежить за останніми новинами про пандемію коронавірусу.
-Обмежувати відвідування більшість місць . До списку установ, що будуть закриті на час карантину, увійшли: ресторани, кафе, фітнес-центри, заклади культури та торгово-розважальні центри.
НЕ МОЖНА
Виїхати за кордон або за місто на автобусі, поїзді чи літаку. З 18 березня, крім роботи метрополітенів, забороняються залізничні, авіа- та автобусні міжміські й міжобласні пасажирські перевезення. Авіа- та залізничні рейси до інших країн також скасовані. Автобусні перевезення в межах Бердянського району та Запорізької області також не здійснюються
Їздити в «забитих» маршрутках. На час карантину в «маршрутках» і таксі можна перевозити до 10 осіб. До 20 осіб — в тролейбусах, автобусах, вагонах трамвая. Весь громадський транспорт підлягає дезінфекції.
Відвідувати масові заходи. Зараз в Україні заборонено проведення будь-яких заходів, в яких беруть участь понад 10 осіб — культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші.
Вірити міфам і домислам щодо коронавірусної інфекції. Ось список того, що не допоможе вам в боротьбі з хворобою: антибіотики, гаряча ванна, холод, часник, полоскання горла сольовим розчином, ультрафіолетові лампи та користування електросушилками для рук. Крім цього, в ВООЗ закликають пам’ятати, що комарі не передають коронавірус разом з укусом; інфекція не може передаватися через посилки з інших країн, а домашні тварини навряд чи можуть бути переносниками COVID-19 (тільки не забувайте тільки вимити руки після контакту з ними).Станом на ранок вівторка, 17 березня, кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом в Україні досягла семи: чотири в Чернівецькій області, два в Києві та один (летальний) — в Житомирській області.Президент Зеленський у відеозверненні 16 березня заявив про необхідністьзакрити кафе, ресторани, ТРЦ і спортзали по всій Україні;
-
заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське і міжобласне пасажирське перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Здійснювати міські перевезення в режимі: до 10 осіб у маршрутних таксі та таксі. І до 20 осіб у тролейбусах, автобусах, вагонах трамваю.
-
з 17 березня ввести режим НС у Житомирській та Чернівецькій областях;
-
МОЗ — тимчасово зупинити планові операції і заходи, максимально підготувати і перепрофілювати медичні установи для прийому і лікування інфікованих хворих у важких станах;
-
заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включаючи обряди і церемонії;
-
обмежити експорт продуктів харчування;
-
розробити режим кредитних канікул і податкових змін для малого і середнього бізнесу, доплатити по 1 тисячі грн пенсіонерам з пенсією менше 5 тисяч грн.
-
З 00:00 17 березня припинилося регулярне міжнародне пасажирське сполучення.З 12:00 18 березня припиняються всі види міжміських і міжобласних пасажирських автобусних перевезень. З 12:00 18 березня закривають залізничні вокзали.
Звертаюся до Вас,шановні мешканці громади!!!Зберігайте спокій, турбуйтесь про своє здоров’я та нерви. Усі питання ,що виникають у Вас (по можливості) будуть вирішуватися. Сільська рада працює у звичайному режимі. Зі своїми питаннями або пропозиціями Ви можете звернутися до старостатів :
Троїцький старостат (Приймак Віктор Іванович -0956154561,)
Миколаївський старостат Зубко Алла Якимівна:0971560700);
до сільського голови Кушнір Наталі Миколаївни -0977204004,
заступника сільського голови Зиборова Сергія Михайловича-0976271003 та Семкович Марини Григоріївни-0995565147,
секретаря сільської ради Суницької Галини Олександрівни-0966011689.
Тримаймося !!!
З повагою ,адміністрація сільської ради