ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Дата: 23.06.2020 10:24

Електронна трудова книжка – новий онлайн-сервіс Пенсійного фонду України

На вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України запроваджено сервіс, який дозволяє громадянам переглянути відомості про свою трудову діяльність, яка зберігається у Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Процес внесення даних про трудовий стаж вже розпочато. Незабаром, за цими персональними даними із реєстру, застрахованій особі може бути призначено пенсію без заяви, автоматично.

Для громадян — це зручний сервіс, який дає змогу дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

Застраховані особи та роботодавці можуть надавати інформацію про трудову діяльність у вигляді сканованих копій передбачених законодавством документів, засвідчених кваліфікованим електронним підписом.

Для забезпечення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі у повному обсязі постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 року №1084 затверджено Порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі.

Слід зазначити, що відомості про трудову діяльність працівника зберігаються в складі персональної облікової картки застрахованої особи у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, передбаченого частиною третьою статті 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Облік трудової діяльності ведеться з метою забезпечення накопичення, зберігання та використання інформації про набуті працівником стаж роботи, освіту, кваліфікацію для підтвердження наявного трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством.

Для того щоб скористатися послугою, слід зареєструватись на вебпорталі Фонду з використанням кваліфікованого електронного підпису або за допомогою номеру банківської картки (GOV ID – інтегрованої системи електронної ідентифікації).

Кваліфікований електронно-цифровий підпис (КЕП)  можна отримати в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК). Список АЦСК, роботу з якими підтримує Портал ПФУ, та опис процедур щодо отримання ключів на цих АЦСК можливо знайти на сайті за адресою portal.pfu.gov.ua в меню «Як зареєструватися» — «Використання на Порталі електронно-цифрового підпису».

Отримувати пенсії через банк зручно!

На сьогодні актуальним є питання виплати пенсій через банківські установи, що обслуговують пенсіонерів безкоштовно.

Банківські установи здійснюють операції по відкриттю рахунка, зарахуванню і виплаті пенсій з цих рахунків зовсім безкоштовно як для пенсіонерів, так і для Пенсійного фонду. Це приводить до економії витрат фонду, пов'язаних з доставкою і виплатою пенсій через поштове відділення зв'язку.

Отримання пенсії через банк дає можливість зняти свої гроші в будь-який зручний час і в потрібній кількості в будь-якому населеному пункті країни, де є банківська установа або банкомат. Це також дає можливість робити безготівкові розрахунки, наприклад за комунальні послуги.

Для переведення виплати пенсії через банківську установу необхідно звернутись у зручне для пенсіонера відділення банку та відкрити пенсійний рахунок. Заяву про відкриття рахунку треба надати до управління Пенсійного фонду.

З Бердянським відділом обслуговування громадян управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області укладені договори на обслуговування з наступними банками: ПАТ«Державний ощадний банк України», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль», ПАТ «Укрсиббанк», ПАТ «Перший Український Міжнародний банк», ПАТ «Альфа – Банк», ПАТ АКБ «Індустріалбанк», АТ « ТАСкомбанк », АТ « Мета банк »,АТ « ОТПБанк ».

За додатковою інформацією можна звернутися в управління Пенсійного фонду за адресою: м Бердянськ, вул. Консульська (Комунарів), 23л або до банківських установ. Усю необхідну інформацію з питань призначення, перерахунку та виплати пенсії можна отримати за телефонами «гарячої» лінії: 3-56-69, 3-44-02.

Шановні мешканці  міста і району!

Пропонуємо оформити передплату на інформаційно-аналітичні видання Пенсійного фонду України на 2 півріччя 2020 рік - газету «Пенсійний кур’єр» та журнал «Вісник Пенсійного фонду України».

У газеті «Пенсійний кур’єр», яка розрахована на широкий загал, надаються фахові роз’яснення останніх змін пенсійного законодавства, практичні поради з вирішення соціальних і побутових проблем (оформлення субсидій, оплата послуг ЖКГ, медичне обслуговування, захист прав споживачів), висвітлюються важливі події суспільного життя,  а також  історичні факти, розповіді про видатних особистостей тощо.

У журналі «Вісник Пенсійного фонду» працівники підприємств, які вирішують бухгалтерські, кадрові та організаційні питання, зможуть отримати кваліфіковані роз’яснення та корисну інформацію для використання у своїй професійній діяльності.

Оформити передплату можна вже сьогодні в будь-якому відділенні «Укрпошта» на півріччя, квартал, місяць. Будьте в курсі всіх новин  пенсійної сфери! Якісна, корисна, цікава інформація – відчутна допомога в Вашому житті.

Передплатні індекси  газети «Пенсійний кур’єр»:

06840 (українською мовою),  06842 (російською мовою).

Передплатні індекси журналу «Вісник Пенсійного фонду України»:

23751 (українською мовою).