Як «лікувати» булінг

Дата: 09.12.2020 11:15

РоботФото без описуа з попередження шкільного булінгу є одним із основних напрямків діяльності класного керівника, тому що на сьогодні булінг – це дійсно проблема загального масштабу. У 4 класі Берестівської ЗОШ І-ІІІ ст. (класний керівник Омельченко Є.О.). відбулося заняття, метою якого було навчати дітей розпізнавати ситуації булінгу, запобігати ситуаціям булінгу, опрацювати правила, які допомагають діяти у разі булінгу, вирішувати конфлікти мирним шляхом. Діти виконали вправу «Клубок», яка вчить взаємній повазі та позитивному ставленню одне до одного, зіграли в «Лото», де вчилися розпізнавати булінг, переглянули мультфільм «Камінь-ножиці-папір». Під час виконання заключної вправи «Відкриваємо серце одне одному» всі отримали сердечко, на якому мали написати своє ім’я та яскраву позитивну рису свого характеру. Потім склали паперові серця в коробку. По черзі діставали з коробки  серця, зачитували та віддавали їх господарю чи господині. Існують речі, про які важко говорити. З різних причин: соромно, страшно, або ми впевнені, що нас не зрозуміють. У кожної людини є коробка з історіями, яку не відкривають навіть перед найріднішими. Коли трапляються неприємні ситуації, дитина може неправильно їх проаналізувати і, відповідно,  не звернутися по допомогу. І щоб зарадити цьому, в 4 класі з’явилася скринька: «Я хочу, щоб мій учитель знав».