Бердянський район, Запорізька область

ДЕРЖАВНА НАДЗВИЧАЙНА ПРОТИЕПІЗООТИЧНА КОМІСІЯ

ПРОТОКОЛ № 3

засідання

Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

10.03.2017р.                                                                        м. Бердянськ

Головував: голова Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області Молодецький Р.Ф.

Секретар комісіїзавідуюча протиепізоотичним відділом  ДУ «БРДЛВМ» Губар Г.В.

Присутні: члени районної ДНПК, спеціалісти державної ветеринарної служби, голови селищної та сільських рад, представники свиногосподарств та власники  свиней приватного сектору.

Порядок денний:

1. Про посилення заходів щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Бердянського району.

1. Семінар-навчання «Щодо ліквідації африканської чуми свиней на території Бердянського району»(на прикладі оголошення неблагополучним пунктом х. Кримка Бердянського району)

1. Інформував: в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бердянському районі Вєнцев Д.К.

У 2016 році ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні та на її кордонах різко погіршилася. Так, продовжує розповсюдження збудника в країнах Балтії, Польщі та Росії. За повідомленнями МЕБ в Польщі виявлено 128 випадків АЧС з початку захворювання та 42 – у поточному році.

В Росії з початку захворювання виявлено 1005 випадків, в тому числі в 2016 році – 197, з них 52 серед дикої фауни, 145 – в господарствах та приватному секторі.

В України з початку епізоотії  оголошено 123 неблагополучних пунктів з АЧС в 19 областях.

З початку 2017 року вже встановлено 51 випадків захворювання свиней на африканську чуму. Протягом лютого 2017 року зафіксовано два випадки захворювання на африканську чуму свиней в Запорізькій області, а саме м. Запоріжжя, Комунарський район та с. Петромихайлівка, Вільнянський район Запорізької області.

У зв’язку з широким поширенням вірусу АЧС територією України та з метою недопущення занесення вірусу АЧС на територію району  зобов’язуємо  усіх власників тварин, діяльність яких пов’язана з утриманням, виробництвом та обігом продукції свинарства з вимогою неухильного виконання рішень державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, розпоряджень державного інспектора ветеринарної медицини та безумовного дотримання вимог щодо недопущення занесення вірусу АЧС на територію господарства:

• Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.
  • Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
  • Не дозволяти відвідування господарств та тваринницьких приміщень стороннім особам.
  • Не купувати тварин в невстановлених для цього місцях та без супровідних документів.
  • Не забивати хворих свиней та  не переробляти туші захворілих тварин.
  • Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти її забою без проварювання.
  • При виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно сповістити ветеринарну службу.

У зв’язку зі складною епізоотичною ситуацією в Україні та реєстрацією захворювання на території Запорізької області існує ризик занесення віруса АЧС на територію Бердянського району. На сьогоднішній день підтримується стабільна, благополучна  епізоотична ситуація.

1. Інформувала: завідуюча протиепізоотичним відділом ДУ «Бердянська районна державна лікарня ветеринарної медицини» Губар Г.В.

Детально розповіла про заходи, які повинні проводиться під час встановлення діагнозу на африканську чуму свиней. За допомогою слайдів наглядно продемонструвала всі етапи робіт в епізоотичному осередку, визначенням зони захисту та нагляду. Проведенням відповідних рішень ДНПК.На прикладі виникнення АЧС в х. Кримка розповіла план дій щодо ліквідації захворювання із за діянням усіх відповідних служб району.

У зв’язку з напруженою епізоотичною ситуацією щодо АЧС,  та  з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в районі, Бердянська ДНПК

ВИРІШИЛА:

1. Інформацію  в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Бердянському районі  Вєнцева Д.К.  взяти до відома.
  2. Інформацію  завідуючої протиепізоотичним відділом ДУ «Бердянська районна державна лікарня ветеринарної медицини» Губар Г.В.  взяти до відома.
  1.  Виконувати План оперативних дій у разі виникнення підозри захворювання свиней на африканську чуму в Бердянському районі ;
  2. З метою матеріально-технічного забезпечення організаційно-санітарних заходів зобов’язати керівників причетних організацій та господарств, голів селищної та сільських рад та територіальних громад згідно рішення районної надзвичайної протиепізоотичної комісії, створити необхідний резерв техніки, паливно-мастильних матеріалів, дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту(згідно додатку 1);.
  3. Головам селищної, сільських рад та об’єднаних територіальних громад провести роботу з безпритульними тваринами.
  4. Постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення та власників і спеціалістів свинарських господарств щодо профілактики африканської чуми свиней через засоби масової інформації.
  5. Управлінню Держпродспоживслужби  в Бердянському районі:
    1. Постійно здійснювати контроль за виконанням протиепізоотичних заходів щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней на території Бердянського району;
    2. Посилити державний контроль та нагляд за роботою спеціалізованих свинарських господарств усіх форм власності в «закритому режимі» та постійно проводити їх перевірки на відповідність вимогам діючого законодавства.

Голова районної державної адміністрації                                        Молодецький Р.Ф.

Секретар комісії                                                                                    Губар Г.В.