Міжнародний День пам'яті жертв фашистів

9 вересня 2018 року традиційно відзначається Міжнародний день  пам'яті жертв фашизму - день вшанування пам'яті мільйонів військових, полеглих у боях під час Другої світової війни та мирних жителів багатьох країн а національностей, які загинули внаслідок бойових дій, в окупації, на примусових роботах у Німеччині, у концтаборах та інших місцях примусового тримання, від хвороб та голоду.

Міжнародний день пам'яті жертв фашизму було встановлено в 1962 році. Зокрема, його зобов'язалися відзначати щорічно в другу неділю вересня. І не без підстави, адже саме на цей місяць припадають дві важливі дати, пов'язані з Другою світовою війною, - день її початку (1 вересня 1939 року фашистська Німеччина розпочала своє вторгнення до Польщі) і день закінчення (2 вересня 1945 року). Про ці події розповіла учням вчитель історії Троїцької ЗОШ І-ІІІ ст.  Добриця Н. І. під час бесід «Новий порядок на Бердянщині. 1941-1943 роки» (5-7 класи), «Окупаційний режим в Україні» (8-11 класи), «Голокост в Україні. 1941-1944 роки»(10-11 класи) та під час екскурсії до Зали патріотичного виховання ( стенд «Ніколи знову!» ).