Обласний науково-методичний семінар «Науково-методичні засади підготовки до обласного фестивалю-огляду «Найкращі практики управління освітою в ОТГ Запорізького регіону»»
23 травня 2018 р. відбувся обласний науково-методичний семінар «Науково-методичні засади підготовки до обласного фестивалю-огляду «Найкращі практики управління освітою в ОТГ Запорізького регіону»». У заході прийняли участь:Казачук Анатолій Васильович, в.о. ректора комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;Варецька Олена Володимирівна,в.о. проректора з науково-методичної роботи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради;члениміжкафедральної мобільної групи КЗ «ЗОІППО» ЗОР та представники органів управління освітою в ОТГ Запорізького регіону.
Керівники семінару: Присяжнюк Ю.С., доцент кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к.п.н.; Білик І.А. – експерт шведсько- українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».
Мета проведення заходу: сприяти науковій та організаційно-методичній підготовці учасників семінару до участі в обласному фестивалі-огляді «Найкращі практики управління освітою в ОТГ Запорізького регіону».
Місце проведення:ауд № 207 КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Біленківська ЗОШ І-ІІІст. Біленківської СР Запорізького району Запорізької області.
Семінар проходив в два етапи: перший відбувся на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР - Білик І.А. – експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» ознайомила членів міжкафедральної мобільної групи КЗ «ЗОІППО» ЗОР з методикою опису кращих практик управління освітою в ОТГ Запорізького регіону з метою надання науково-методичної підтримки у створенні та описі практик представниками органів управління освітою в ОТГ області.
Другий етап заходу проходив на базі Біленківської ОТГ Запорізького району запорізької області. В заході прийняли участь: 31 представник органів управління освітою в ОТГ Запорізького регіону зі 15 об`єднаних територіальних громад, а саме:Долинської ОТГ Запорізького району, Біленківської ОТГ Запорізького району,Широківської ОТГ Запорізького району,Плодородненської ОТГ Михайлівського району, Чернігівської ОТГ Чернігівського району, Берестівської ОТГ Бердянського району, Преображенської ОТГ Оріхівського району, Чкаловської ОТГ Веселівського району, Кам`янсько-Дніпровської ОТГКам`янсько-Дніпровського району, Остриківської ОТГ Токмацького району, Смирновської ОТГ Більмацького району, Веселівської ОТГ Веселівського району, Осипенківської ОТГ Бердянського району, а також, представники Новомиколаївського району та Гуляйпільської міської ради.
Присяжнюк Ю.С. презентувала учасникам семінару вимоги, умови, зміст номінацій, форму, етапи та терміни проведення обласного фестивалю-огляду «Найкращі практики управління освітою в ОТГ Запорізького регіону»(далі – Фестиваль); запропонувала прийняти участь в уточненні номінацій заходу та форми і умов проведення очного туру.
Білик І.А. запропонувала представникам органів управління освітою в ОТГ виконати практичне завдання:«Підготовка кращих практик управління освітою в ОТГ для участі в обласномуфестивалі-огляді"Найкращі практики управлінняосвітою в ОТГ Запорізькогорегіону; навчила методиці опису практик; проаналізувала основні переваги участі у Фестивалі.
Результативність заходу:аналіз результатів вхідного та вихідного анкетування довів наступне: на початку семінару 31% респондентів свою готовність прийняти участь у Фестивалі, поінформованість про найкращі практики управління освітою та свої професійні навички щодо опису найкращих практик управління освіто в ОТГ оцінили на «невисокому та середньому» рівні підготовки.37% респондентів оцінили свої знання на «достатньому» рівні, а 32% - як «зовсім не готовий прийняти участь та не знайомий з базою даних кращих практик із вимогами до опису практики».
В кінці семінару - 81% респондентів оцінили свої знання на достатньому рівні, а саме: «свій досвід та знання з означеної проблеми можу оцінити на достатньому рівні, але розумію, що хочу ще отримати додаткові знання та інформацію»; 15% дали відповідь:«свій досвід та знання, після навчання на семінарі, вважаю досконалими та можу використовувати їх у власній практиці з означеної проблеми». Тільки 4% учасників обрали відповідь: «оволодів лише деякими знаннями та досвідом з означеної проблеми».
Таким чином, переважна кількість учасників семінару отримала необхідні знання та прийме участь у Фестивалі. Необхідну науково-методичну підтримку щодо опису практик управління освітою в ОТГ Запорізького регіону забезпечать члени міжкафедральної мобільної групи комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради та експертишведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».