Відбувся обласний семінар для керівників роїв-учасників ІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військо-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

23.05.2018 року під керівництвом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на базі КУ «Запорізький обласний центр молоді» ЗОР відбувся обласний семінар для керівників роїв-учасників ІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військо-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (далі – Гра)».

Відповідно до плану проведення у роботі семінару брали участь:

– Лариса Чурикова, координатор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо впровадження Гри в Запорізькій області;

– Олександр Романчук, директор комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій» Запорізької обласної ради;

– Анатолій Шеремет, голова Запорізької обласної громадської дитячої козацької організації «Молода Січ», голова Запорізького обласного Громадського штабу гри «Джура», керівник Запорізького відокремленого підрозділу громадської організації «Молодіжний клуб Джура» – «Джури Запоріжжя»;

– Руслан Кулька, полковник запасу, заступник начальника з навчальної роботи комунального закладу «Запорізький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради;

– Марина Шконда, директор комунального закладу «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради;

– Галина Савєльєва, заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій» Запорізької обласної ради.

Учасником семінару-наради був керівник рою-переможців І районного етапу Гри з Берестівської сільської ради -  вчитель курсу "Захист Вітчизни" Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кеда Сергій Іванович.

З привітанням до учасників семінару-наради звернулися методист відділу позашкільної, вищої освіти та інтернатних закладів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Лариса Чурикова та Романчук Олександр – директор комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької  обласної ради. Вони наголосили про важливе значення Гри у вихованні юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої і фізично розвинутої особистості та забезпечення безпеки життєдіяльності учасників обласного заходу.

У рамках програми було детально обговорено регламент проведення Гри. Учасники наради отримали відповіді на важливі питання щодо організації обласного етапу гри «Сокіл» («Джура»). У свою чергу педагоги області поділилися досвідом проведення районних етапів Гри.

Детально обговорювалися організаційні заходи щодо особливостей проведення конкурсів та завдань Гри. Анатолій Шеремет наголосив на важливості питання щодо установки штучного освітлення таборів для забезпечення безпеки дітей в нічний час, було детально розглянуті умови проведення та суддівства конкурсу «Впоряд».

Руслан Кулька зупинився на роз’ясненні основних аспектів конкурсу «Стрільба», а також, звернув увагу на готовність до залучення у проведенні районних етапів Гри військових комісаріатів та значну допомогу Товариства сприяння оборони України в організації конкурсу «Стрільба» під час проведення районних етапів Гри.

Марина Шконда зупинилася на поясненні умов проведення «Теренової гри». Працівниками КЗ «Центр туризму» ЗОР були роз’яснені умови проведення та особливості суддівства інших конкурсів Гри. По закінченню семінару ними були надані індивідуальні консультації стосовно підготовки та участі команд в обласному етапі Гри.

Обласний етап Гри відбудеться з 11.06.2018 по 15.06.2018 року на території комунального закладу «Запорізький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради.