Виконком 15.10.2020

ІНФОРМАЦІЯ

Про виконання делегованих повноважень щодо соціального захисту населення на території Берестівської сільської ради

Виконком 15.10.2020 р.

Відділ соціального захисту населення Берестівської сільської ради співпрацює з УСЗН БРДА, Бердянським  об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області, КУ «Територіальний центр соціального обслуговування(НСП)» Бердянської райради, БРЦСССДМ на підставі угод, договорів про співпрацю в сфері надання послуг із соціальної підтримки населення.

З початку року відділом СЗН здійснено прийом громадян – 2235 чол. з питань надання різних видів допомог із соціальної підтримки населення: державні соціальні допомоги всіх видів, компенсації, пільги – 21, ( нові – «Муніципальна няня», «Пакунок малюка»), субсидії, тимчасово допомога на проживання ВПО тощо.

*З 01.07.2020 року зміни по допомогам одинокої матері та державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (право на звернення, період взяття доходу).

**Зміни – «Муніципальна няня», «Пакунок малюка».

***Без змін залишилися ( довідки  по старому : догляд псих; тимчасова, не маючим права на пенсію; аліменти).

Надання послуг здійснюється у вигляді консультацій, допомога у зборі необхідних документі, перевірка правильності заповнення документів, допомога в оформленні, передача в УСЗН РДА; консультативні, інформаційні допомоги також і в телефонному режимі, через інтернет. Щосереди – виїзні прийоми спеціалістами відділу СЗН в старостати – 28 виїзних прийомів, прийнято 295 чол. ( Миколаївка – 190, Троїцьке – 105). Крім цього за період карантину спеціалістами прийнято 86 чол. (Миколаївка – 49, Троїцьке – 37).

З 2019 року відділ СЗН  працює в Програмному комплексі «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада». З початку року до УСЗН БРДА для нарахувань передано 302 справи електронно ( 20 повертались на доопрацювання), 71 справа в паперовому вигляді. З 01.01.2021 року УСЗН прийматиме документи тільки в електронному вигляді.

У відділенні соціальної допомоги вдома знаходилося  на обслуговуванні в 2020 році 147 чол.: Берестове – 79. Троїцьке – 20, Миколаївка - 48 ( на цей час – 133 чол. : Берестове-71, Троїцьке – 19, Миколаївка -43) одиноких та одиноко проживаючих громадян. Догляд здійснюється на підставі укладених договорів між Берестівською сільською радою та громадянином. Якість надання послуг перевіряється 2 рази на рік або за потреби. З соціальними робітниками щомісячно проводяться семінари-наради щодо навчання, змін в законодавстві тощо. За роботу Відділення соціальної допомоги вдома відповідає провідний спеціаліст відділу СЗН – Демиденко Я.О.

На підставі договору про співробітництво з КУ «ТЦСО (НСП)» постійного або тимчасового проживання  - 2 чол. утримуються за рахунок коштів Берестівської сільської ради:

1. Ніколенко Ганна Федорівна - 23.08.1931 р.н., одинока;
  2. Полієвець Анатолій Якович – 28.11.1963 р.н., інв 2 гр.;

Утримання на рік складає – 63147, 53 грн х 2 = 126295, 06 грн.

Згідно листа КУ «ТЦСО (НСП)» заклад буде ліквідовано 30.11.2020 р.

На даний час через відсутність коштів ОТГ не може забезпечите розвиток соціальної послуги стаціонарного догляду. Після ліквідації КУ «ТЦСО (НСП)» Берестівська сільська рада планує заключити угоду про співфінансування з новоутвореною комунальною установою.

У відділі СЗН працює спеціаліст із соціальної роботи, який має фахову підготовку та відповідає за визначення потреб населення (Антоненко С.І.).

Головний спеціаліст з питань соціальної допомоги (віддалене робоче місце – УСЗН БРДА) Шестакова Л.В.

При підтримці ЦСССДМ Бердянської РДА (співпраця з благодійними фондами), спеціаліста по роботі з молоддю – Андрущенко О.В. громадяни, що потрапили в СЖО були забезпечені гуманітарною допомогою безоплатно: одяг, взуття, продукти харчування. Для забезпечення громадян похилого віку, що потребують засобів індивідуальної реабілітації безоплатно передані 1 інвалідний візок, 2 ходунців.

Завдяки громадським благодійним та релігійним організаціям за період карантину надана допомога громадянам похилого віку, одиноким, особам в СЖО,  інвалідам: Червоний хрест – 6, депутат Верховної ради – 9, мережа магазинів АТБ – 130. Керівникам 11 господарств надіслані листи щодо надання матеріальної допомоги до 8 березня, 9 травня, до Дня людини похилого віку, Дня інваліда та ін.

Санаторно – курортне лікування – 6 чол. (в т.ч.  4 за рахунок УСЗН БРДА: Макаренко В.П., Закревський М.І. - санаторій «Нива», Макаренко П.Д. – Трускавець, Карабань Ю.Ю. – «Арктика»; 2 за рахунок ОТГ: санаторій «Великий Луг» - Доля Н.Г., Тодорова В.П.).

З початку року надана матеріальна допомога 48 мешканцям ОТГ на суму 121320 грн. (при плані 60000 грн) в т.ч. лікування 25 чол. – 79379 грн., поховання – 8 чол. – 16000 грн., АТО – 13 чол. – 10941 грн., стихійне лихо – 1 чол. – 10000 грн., СЖО – 1 чол. – 5000 грн. За рахунок УСЗН 6 чол. надана матеріальна допомога (5000 грн.).

Працівники відділу СЗН постійно приймають участь у семінарах, нарадах, курсах з метою своєчасного отримання нової інформації та підтвердження кваліфікаційних вимог (на даний час онлайн).

Проведення перевірок діяльності відділу СЗН:

2 рази на рік на засіданні виконавчого комітету Берестівської сільської ради звіт про роботу щодо соціального захисту населення на території ради.

Перевірка роботи відділу СЗН займаються спеціалісти Департаменту за участі представників УСЗН БРДА щодо ведення документації, роботи відділення соціальної допомоги вдома, робота в ПК, електронний документообіг, співробітництво з УСЗН.

Для своєчасного реагування та контролю за роботою з надання соціальних послуг потрібні закріплений транспорт та мобільний офісний телефон для зв’язку з населення та соціальними працівниками, налагодження автобусного сполучення між населеними пунктами ОТГ, запровадження запису громадян на прийом із соціальних питань в телефонному режимі.

Начальник відділу СЗН                                                             Л.ЛІСОВСЬКА