A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Відділ соціального захисту населення

Соціальний захист

 


11.04.2019 року в м. Запоріжжя відбувся семінар для представників ОТГ(заступників голів або начальників відділів соціального захисту виконкомів сільських, селищних, міських рад).

 Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації (далі - Департамент) проведено семінар для заступників голів та начальників відділів соціального захисту виконкомів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад на тему: «Організація надання соціальних і реабілітаційних послуг у громаді».

   В заході взяли участь заступник директора Департаменту Ірина Разуваєва, начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту Вікторія Герасименко, начальник відділу у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та похилого віку Марина Сідєльнікова, начальник відділу інформаційного аналізу та перспективних соціальних розробок комунальної установи «Комп’ютерний інформаційно - обчислювальний центр» Запорізької обласної ради Галина Шевченко і головний спеціаліст відділу у справах ветеранів, осіб з інвалідністю та похилого віку Наталя Хіхло.

   В ході семінару розглянуті питання: про основні повноваження органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення; про розвиток системи соціальних послуг у Запорізькій області; про розбудову системи соціальних послуг на рівні ОТГ. основні етапи організації надання соціальних послуг в ОТГ; актуальні питання роботи з особами та дітьми з інвалідністю та учасниками АТО; про створення опікунських рад при виконавчих органах ОТГ з питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними та обмежено дієздатними особами.

   Присутні обговорили проблемні питання щодо організації роботи соціального захисту жителів громад, надання їм соціальних і реабілітаційних послуг. Представники ОТГ ділились досвідом та акцентували увагу на потребі методичного супроводження становлення закладів соціальної сфери ОТГ. Фахівці Департаменту надали роз’яснення та рекомендації, відповіді на питання, що надходили.

 

 

 

Повідомляємо, що пільги на житлово-комунальні послуги  для певної категорії громадян надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. З 1 січня 2018 року розмір соціальної податкової пільги становить 2470 грн. Для визначення права на отримання пільг пільговики та працездатні члени їх сімей (з числа осіб,  на яких поширюється пільга), які протягом попередніх шести місяців, крім пенсії і соціальної допомоги, отримували інші доходи (заробітна плата, грошове забезпечення, стипендія, доходи від підприємницької діяльності) подають декларацію та довідки про доходи або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період. У разі неподання вищевказаних документів дія пільг припиняється. Поновлення пільг можливе лише з місяця звернення пільговиків.

Пільговикам, у яких середньомісячний дохід не перевищує 2470 грн., встановлюється право на отримання пільг протягом дванадцяти місяців. У тому випадку, коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує 2470 грн., пільговики втрачають право на отримання пільг.


 

До уваги користувачів субсидій!!!

Відділ соціального захисту населення  здійснює прийом документів для оформлення субсидії на придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива  на 2018 рік.

Такою допомогою мають можливість скористатися ті сім’ї, які використовують для опалення виключно тверде паливо. Субсидія їм надається незалежно від площі житла і виплачується один раз на рік в готівковій формі на особовий рахунок в банку.

Нагадуємо, що  дана субсидія призначається на календарний рік. Після закінчення терміну, автоматичний перерахунок відповідної субсидії не відбувається. 

Тому, радимо не зволікати та своєчасно подати документи для оформлення субсидії.


 Змінено соціальні стандарти

Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» встановлено соціальні стандарти, в межах яких надаються передбачені чинним законодавством пільги та субсидії  на оплату житлово-комунальних послуг.

З 1 січня 2018 року діють нові норми на постачання електричної енергії:

            1) 70 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 190 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами, а також відсутнє централізоване постачання холодної води;

           2) 100 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 220 кВт для будинків, не обладнаних стаціонарними електроплитами, у яких наявне централізоване постачання холодної води, але відсутнє централізоване постачання гарячої води або газові водонагрівальні приладами;

           3) 130 кВт за годину на одну особу та додатково 30 кВт на кожного члена сім’ї, але не більше, ніж 250 кВт для будинків, обладнаних стаціонарними електроплитами,у яких відсутнє централізоване постачання гарячої води та газові водонагрівальні прилади.

Роз’яснення з питань нарахування платежів за користування житлово-комунальними послугами та розміру наданих пільг з їх оплати надають безпосередньо абонентські відділи підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь