A A A K K K
для людей із порушенням зору
Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Виконком 18.03.2021

ІНФОРМАЦІЯ

про виконання делегованих повноважень щодо соціального захисту населення на території Берестівської сільської ради

                                                                                             

                                                                                              Виконком 18.03.2021 р.

 

    Статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення.

    До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

    - власні повноваження, зокрема, щодо забезпечення надання соціальних послуг відповідно до закону , встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення; організації для малозабезпечених громадян похилого віку, осіб з інвалідністю будинків-інтернатів, побутового обслуговування, продажу товарів у спеціальних магазинах  і відділах за доцільно доступними цінами, а також безоплатного харчування;

    - делеговані повноваження, зокрема, щодо забезпечення відповідно до законодавства соціальними послугами осіб та сімей з дітьми , які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, забезпечення утримання та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; проведення згідно із законодавством заходів соціального патронажу щодо осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, а також осіб, до яких застосовано пробацію; організації надання соціальних послуг бездомним особам; проведення відповідно до закону заходів, спрямованих на запобігання бездомності осіб.

       Наказом Мінсоцполітики від  14.06.2018р. №890 «Про деякі питання діяльності об’єднаних територіальних громад щодо соціальної підтримки населення та захисту прав дітей» затверджені Методичні рекомендації щодо організації та забезпечення діяльності територіальної громади у сферах соціального захисту та захисту прав дітей. Цим документом передбачено утворення у структурі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (незалежно від кількості жителів) підрозділів з питань соціального захисту населення. З 2018р. у Берестівській сільській раді працює відділ соціального захисту населення.

       Рішенням сесії Берестівської сільської ради від 24.12.2020р. №13 затверджена Програма соціального захисту населення на 2021р. Мета Програми : підвищення рівня життя громадян . які перебувають у складних життєвих обставинах та неспроможні їх самостійно подолати. Очікувані результати: виконання даної Програми дасть змогу покращити житлові умови громадян пільгових категорій, вирішити проблеми соціальної підтримки громадян сільської ради , покращити стан здоров’я та матеріальне становище.

      Відділ соціального захисту населення Берестівської сільської ради співпрацює з УСЗН БРДА. Відповідно до постанови КМУ від 28.10.2020р. №1035 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» з 01.01.2021 року прийом документів на призначення соціальних  допомог, житлових субсидій та пільг(у паперовому вигляді) має здійснюватися виключно через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення територіальних громад, а з 01.03.2021 – тільки формування електронних справ з використанням Програмного комплексу «Соціальна громада».  

     Прийом і передача пакета документів здійснюється Відділом   з використанням Програмного комплексу з подальшим паперовим підтвердженням. З початку року сформовано та передано 135 електронних справ ( в 2020 р.- 380 справ). Усі справи передано для опрацювання до УСЗН БРДА , за яким прийнято рішення щодо призначення або відмови в призначення допомоги.

      З початку 2021 року  відділом СЗН здійснено прийом громадян – 610 чол. в приміщенні ЦНАП (за 2020 р. ця цифра становила – 2825 чол.), в т. ч. в старостатах  140 чол.  з питань надання різних видів допомог із соціальної підтримки населення (23 види допомог): державні соціальні допомоги всіх видів, компенсації, пільги, субсидії  тощо. На всі види  державних соціальних допомог розроблені технологічні картки. Оформлено посвідчень БДС -11 та 6 – подовжено дію ( 2020 р.- 27),  посвідчення ветерана праці- 3. Продовжується прийом пакету документів від громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інвалідів загального захворювання  на отримання грошової компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування.   Повідомлення розіслані. Звернулося 2 чоловіка. На підставі ІПР особи з інвалідністю подають заяви для забезпечення ЗТР. Триває робота з оновлення списків громадян пільгових категорій.

          Постійні звіти : Відділ – щоп’ятниці – 1 ( «Гарячі лінії» -Пост.  КМУ від 08.04.20 №287 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких груп населення», з початку року 56 чол.); щомісячні – 7; щоквартальних – 7; 2 рази на рік – 2; щорічні – 3.

               Центр соціальних служб – щомісячних – 12; квартальних –9.

        Надання послуг здійснюється у вигляді консультацій, допомога у зборі необхідних документів, перевірка правильності заповнення документів, повноти надання інформації допомога в оформленні, допомога сім’ям, що опинилися в СЖО, оформленні посвідчень, консультативні, інформаційні допомоги також і в телефонному режимі, через інтернет. Щосереди – виїзні прийоми спеціалістами Відділу в старостати -  11  за звітний період 2021 року ( в 2020р. – 46).

          На сайті Берестівської ТГ у розділі Відділ соціального захисту постійно оновлюються новини, ведеться соціальне опитування мешканців громади за допомогою анкетування в  ПК «Соціальна громада», більш особлива увага приділяється пропозиціям громадян з обмеженими можливостями.

         В рамках соціальної послуги «Догляд вдома» відділенням соціальної допомоги вдома в 2020 році було надано 11507 послуг. Середньорічна кількість обслуговуваних – 149 чол. На протязі 2020р. було виявлено і взято на обслуговування 32 чол.  

        Згідно Розпорядження №151 від 16.11.2020 р. була створена комісія з проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг та призначена відповідальна особа за проведення оцінки якості надання соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома. Під час проведення моніторингу застосовувалися такі  методологічні заходи: перевірка та аналіз документації в т. ч. звернень отримувачів соціальних послуг, опитування отримувачів соціальних послуг за місцем проживання, бесіди зі співробітниками відділення соціальної допомоги вдома. Оцінка якості соціальних послуг визначалась із застосуванням  шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг відповідно до Державного стандарту догляду вдома. Показники : адресність та індивідуальний підхід, результативність; своєчасність; доступність та відкритість; повага до гідності отримувачів соціальної послуги; професійність. При застосуванні кількісних показників соціальної послуги догляд вдома було виявлено: скарг у журналах обліку особистого прийому громадян – 1 скарга (питання вирішено). Всі звернення про отримання соціальної послуги  догляд вдома оперативно вирішені та задоволені. Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальної послуги догляд вдома показники відповідають  встановленому рівню – «добре».

       З 01.01.2021 р. укладено договір з КУ«ЦНСП» Андріївської селищної ради про надання соціальних послуг у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання та у відділенні соціальної допомоги вдома за місцем проживання/перебування громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності та потребують постійної сторонньої допомоги (догляд вдома).

       На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома на даний час знаходиться – 126 чол. ( с. Берестове -69, с. Миколаївка – 40 підопічних, с. Троїцьке -17).

        Фінансування відділення соціальної допомоги вдома та  утримання адміністративного апарату КУ«ЦНСП» Андріївської селищної ради – 1003519 грн. на рік.

        У відділенні стаціонарного догляду – 2 чол. (с. Берестове – 1, с. Троїцьке – 1), вартість утримання складає 160322 грн. на рік.

      За 2020 р.  надана матеріальна допомога 62 мешканцям ТГ на суму 147001 грн. (при запланованих 60000 грн) в т.ч. лікування 29 чол. – 86054 грн., поховання – 12 чол. – 24000 грн., АТО – 14 чол. – 10281 грн., стихійне лихо –2 чол. – 15000 грн., СЖО – 2 чол. – 5856 грн. , допомога дитині, позбавленої батьківського піклування – 1810 грн. За рахунок УСЗН 6 чол. надана матеріальна допомога (5000 грн.). З початку року на матеріальну допомогу звернулося 14 чол. ( затверджено надання матеріальної допомоги рішенням сесії 14 чол. на суму 30509 грн., заплановано 60000 грн.). Для розгляду на наступній сесії із заявами про надання допомоги звернулося 2 чол. (пожежі).

       Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації протягом 2020 року проведено 22 онлайн-семінари  з питань організації роботи у сфері соціального захисту населення відповідно до вимог чинного законодавства, в яких приймали участь спеціалісти Відділу. За 1й квартал поточного року взяли участь у 7 онлайн-семінарах.

        Із січня 2021 р. згідно Розпорядження Берестівського сільського голови призначено тимчасово відповідальним за соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, відділ соціального захисту населення. На обліку знаходиться 8 сімей, які опинились в СЖО та потребують вирішення проблемних питань: Овчіннікова О.В. (1 дитина потребує лікування); Губарь Я.П. (БДС, цільове використання коштів, насилля в сім’ї), Гаєнко А.Г. (БДС, оформлення документів, формування відповідального батьківства); Гаєнко З.Г. (батько та мати – особи з інвалідністю, профілактика зловживання спиртних напоїв); Землянкіна Н.О. (БДС формування відповідального батьківства, створення належних умов проживання); Гринів В.М. (БДС, цільове використання коштів, створення належних умов проживання); Карабань А.І. (БДС,  оформлення документів, формування відповідального батьківства); Захватаєва О.С. (профілактика вживання спиртних напоїв).

       Проведення перевірок діяльності відділу СЗН:

2 рази на рік на засіданні виконавчого комітету Берестівської сільської ради звіт про роботу щодо соціального захисту населення на території ради.

       Перевіркою роботи відділу займаються спеціалісти Департаменту за участі представників УСЗН БРДА щодо ведення документації, робота в ПК «Соціальна громада», електронний документообіг.

       Для своєчасного реагування та контролю за роботою з надання соціальних послуг потрібні закріплений транспорт та мобільний офісний телефон для зв’язку з населенням, а також для запису громадян на прийом із соціальних питань  , налагодження постійного автобусного сполучення між населеними пунктами ТГ.

        Щорічно в 1 кварталі поточного року згідно наказу Мінсоцполітики від 20.01.2014 р. №28 на рівні адміністративно-територіальної одиниці проводиться визначення потреб у соціальних послугах з метою прийняття управлінських рішень щодо розвитку й оптимізації системи соціальних послуг території громади та відповідного планування місцевого бюджету, орієнтованого на ефективне використання коштів за умови повного охоплення населення соціальними послугами. Визначення потреб проведено, інформацію передано УСЗН БРДА  для узагальнення.

 

 

 

Начальник відділу СЗН:                                                      Лариса ЛІСОВСЬКА

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора