Управління соціального захисту населення райдержадміністрації надає інформацію Бердянського відділення ПАТ «Запоріжгаз» про безпечне корустування газом в побуті.

Дата: 18.01.2019 14:04

Як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції, користування несправним і застарілим газообладнанням – це основні порушення, яких припускаються споживачі.

Правила користування газовими приладами:

-  переконайтесь у відсутності запаху газу і тільки тоді запалюйте газ;

-  витік газу може бути на з’єднаннях і кранах газопроводу, а також на кранах газових приладів. Герметичність газового обладнання під робочим тиском газу перевіряється винятково із застосуванням газошукача або мильної емульсії;

-  перед початком користування газом треба пересвідчитися, що всі крани перекриті;

-  щоб увімкнути газовий прилад спочатку відкрийте кран на газовій трубі, запаліть сірник (запальничку) і тільки після цього поверніть відповідний кран на приладі;

-  під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги повинні бути відчинені – в газифікованих приміщеннях вентиляційні отвори мають бути постійно відкриті;

-  двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Перевіряйте наявність тяги перед розпалюванням і під час роботи газових приладів:

-  для перевірки наявності тяги в газових проточних водонагрівачах або в котлах опалення необхідно піднести листок легкого паперу під ковпак тягопереривача. Якщо листок відхиляється всередину тягопереривача – тяга є;

-  щоб перевірити наявність тяги в опалювальній печі необхідно піднести листок легкого паперу в топку. Якщо папір відхиляється у бік топки – тяга є.

Закінчивши користуватися газом перекрийте крани на опусках до газових приладів.

Не користуйтеся газовими приладами при несправних димоходах та вентиляційних каналах.

Вимагайте від житлово-експлуатаційних дільниць власників житлового фонду систематичної перевірки та очищення димоходів та вентиляційних каналів, що затверджується відповідним актом.

При виявленні запаху газу в підвалі, під’їзді, у дворі, на вулиці необхідно:

-  повідомити в аварійну газову службу за телефоном: «104»;

-  вжити заходів по виводу людей із загазованого середовища, запобіганню включення і вимикання електроосвітлення, появи відкритого вогню й іскри;

-  до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення

Категорично забороняється:

-  допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, які не пройшли інструктажу і не знають правил користування газовими приладами;

-  самовільно ремонтувати, замінювати, вносити зміни в конструкцію, переносити газові прилади, а також здійснювати реконструкцію приміщень, де встановлені газові прилади;

-  відключати автоматику безпеки та проводити її регулювання;

-  користуватися газом при несправності газових приладів, автоматики, запірної арматури і газових балонів;

-  користуватися газовими приладами при відсутності тяги або наявності зворотної тяги в димоході та вентканалі;

-  встановлювати в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали, примусову витяжну вентиляцію;

-  користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки газифікованих печей та димоходів;

-  користуватися електроприладами при виявленні запаху газу;

-  застосовувати вогонь для виявлення витоку газу;

-  залишати працюючі газові прилади без нагляду;

-  прив’язувати до газопроводів мотузки та навантажувати газопроводи;

-  використовувати газ та газові прилади не за призначенням;

-  користуватися газовими плитами для опалювання приміщень;

-  використовувати для сну і відпочинку приміщення, де встановлені газові прилади;

-  захаращувати приміщення в яких є газові прилади.

Порушення вищезазначених правил безпеки або самовільне використання газу, тягне за собою відключення від газопостачання.

Всі роботи, пов’язані з заміною, додатковим встановленням газових приладів або зміною в газових мережах, виконуються тільки з відома   ПАТ «Запоріжгаз».

При виявленні витоків газу,  несправності газових приладів необхідно викликати слюсаря газового господарства. Заявки на аварійний ремонт приймаються за номером: «104».

Своєчасно не звернувшись до газового господарства ви наражаєте себе і оточуючих на небезпеку і відповідальність за можливі наслідки лягає на вас!