Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Бердянське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє. Новини 23.10.2019

Дата: 23.10.2019 15:29
Кількість переглядів: 563

 

ВСІ НОВИНИ

Шановні платники податків! Вчасно сплатіть податкові зобов’язання, термін сплати яких спливає 29 жовтня 2019 року

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує платникам податків, що 29 жовтня 2019 року – останній день сплати:

авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичними особами за ІІІ квартал;

авансового внеску з транспортного податку юридичними особами
за III квартал.

Шановні платники податків, з метою недопущення формування податкового боргу, у разі невчасної сплати податків, не залишайте на останній день сплату податкових зобов’язань.

 

Доходи місцевих бюджетів Бердянського та Приморського районів

зросли майже на 12 відсотків

За дев’ять місяців 2019 року місцеві бюджети Бердянського та Приморського районів отримали 525,9 мільйона гривень податкових надходжень. Про це повідомила начальниця Бердянського управління  ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, яка підкреслила, що порівняно з аналогічним періодом минулого року доходи місцевих скарбниць зросли на         11,6 відсотка. Додатковий ресурс склав 54,4 мільйона гривень.

  Більше ніж 63 відсотки від загальної суми сформував податок на доходи фізичних осіб. Усього за дев’ять місяців сплачено 332,9 мільйона, що на 39,7 мільйона або на 13,5 відсотка більше, ніж у січні-вересні 2018 року.

Від представників малого і середнього бізнесу, які застосовують спрощену систему оподаткування, надійшло 81,9 мільйона гривень єдиного податку. Це майже на 7 відсотків або на 5,2 мільйона більше показників попереднього року.

Зросли й суми земельного податку та орендної плати. Від плати за землю місцеві бюджети  отримали 84,8 мільйона, що на 6,2 мільйона більше проти відповідного періоду минулого року.

За використання природних ресурсів забезпечено 0,5 мільйона гривень рентної плати, що на 6,5 відсотка перевищує минулорічні показники.

На реалізацію екологічних програм підприємства спрямували 1,5 мільйона гривень екологічного податку, що на 0,2 мільйона або на 14,8 відсотка більше, ніж торік.

 

Бердянські і приморські власники нерухомості сплатили до місцевих скарбниць 9 мільйонів 700 тисяч

Упродовж січня-вересня 2019 року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, спрямували до місцевих бюджетів 9,7 мільйона гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 1,1 мільйона гривень.

Як зазначила начальниця Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, левова частка сплати (74,4 відсотка) припадає на власників нерухомості-юридичних осіб. За дев’ять місяців вони забезпечили 7,2 мільйона, це на 0,6 мільйона більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Фізичні особи перерахували 2,5 мільйона гривень.

Нагадаємо, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості.

Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2019 рік. Фізичним особам органи податкової служби нараховують та надсилають податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2018 році.

Платниками податку на нерухоме майно є не всі фізичні особи, а лише ті, хто має у власності квартиру/квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв. м і будинок/будинки площею більше 120 кв. метрів. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. метрів.

 

Новини законодавства

 

Внесено зміни до Кримінального кодексу України

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує, що Законом України від 18 вересня 2019 року № 101-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес» (далі-Закон № 101-IX) виключено статтю 205 Кримінального кодексу України, якою передбачалася кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво.

Крім того, у новій редакції викладені абзац другий частини першої та абзац другий частини другої статті 212 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)».

Детальніше за посиланням  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/101-20  та https://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2341-14.

Закон № 101-IX набрав чинності 25 вересня 2019 року. 

 

Опубліковано закони щодо внесення змін до Закону про РРО та до ПКУ

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє, що 19.10.2019 в офіційному виданні «Голос України» № 200 опубліковані закони України від 20 вересня 2019 року № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 129).

Закон № 128 визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі

Законом № 129 внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, додано підпункти 14.1.278 та 14.1.279 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, якими визначені поняття системи обліку даних реєстраторів розрахункових операцій (далі – СОД РРО) та компенсації частини суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, відповідно.

Крім того, користувачам – покупцям (споживачам) через Електронний кабінет, що функціонує відповідно до ст. 42¹ ПКУ, забезпечується можливість:

? контролю справжності та достовірності розрахункових документів, що зберігаються в СОД РРО;

? заповнення та подання скарг покупця (споживача) щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, якщо вартість товарів (робіт, послуг), які є предметом скарги, на день їх отримання покупцем (споживачем) перевищує 850 гривень;

? отримання інформації про стан розгляду скарги покупця (споживача), про застосовані штрафні (фінансові) санкції за наслідками розгляду скарги або про причини їх незастосування контролюючим органом, про зарахування сум штрафних (фінансових) санкцій до бюджету, про стан виконання висновку про компенсацію частини суми штрафних (фінансових) санкцій за скаргою покупця (споживача) в обсягах та порядку, встановлених законодавством.

Закон № 128 набере чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім: правил сплати штрафів, компенсації покупцям частини вартості за товари, придбані без фіскального чеку, та нових розмірів штрафних санкцій за незастосування РРО та інших видів порушень, встановлених у ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (Закон про РРО). Ці норми почнуть діяти з 01 жовтня 2020 року. Розміри штрафів з цієї дати будуть становити 100 % за перше порушення, а за друге та більше – 150 %.

Закон № 129 набере чинності також через шість місяців з дня його опублікування, крім:

? норм ПКУ щодо механізму «кешбеку» – відшкодування покупцям (споживачам) 100 % вартості придбаних товарів, робіт або послуг, якщо вони подали скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій і під час перевірки контролюючого органу було підтверджено наявність порушення. Ця норма почне діяти з 01 жовтня 2020 року для покупок від 850 гривень.

? збільшення граничного доходу для ІІ групи «єдинників» до 2 500 000 грн та обов’язкового застосування РРО для всіх видів діяльності фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) – платників єдиного податку ІІ – ІV груп. Ці зміни почнуть діяти з 01 січня 2021 року, а застосування РРО для окремих видів діяльності ФОП – «єдинників» почнеться з 01 жовтня 2020 року.

? змін щодо заборонених видів діяльності: не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність щодо телефонного зв’язку та телекомунікацій. Норма діє з 20 жовтня 2019 року.

 

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора