A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Бердянське управління ГУ ДФС у Запорізькій області повідомляє. Новини 08.04.2020

Дата: 08.04.2020 13:33
Кількість переглядів: 311

 

 

ВСІ НОВИНИ

Внесок платників Бердянського управління на підтримку української армії  майже 10  мільйонів гривень військового збору

Протягом трьох місяців 2020 року платниками Бердянського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області до держбюджету сплачено  понад 9,9 мільйона гривень військового збору.

Порівняно із січнем-березнем минулого року сума надходжень зросла на 0,8 млн грн або 9,0 відсотків.

«Українська армія повинна мати достатньо коштів для захисту країни за будь-яких умов.  Цей аргумент не потребує доведення, оскільки безпека та захист країни, відтак - кожного з нас, вимагають належного фінансування. Оскільки більшість господарюючих суб’єктів  свідомі того, як важливо нині працювати легально, уникаючи фактів «тіньової» зайнятості, до держбюджету стабільно спрямовуються визначені законом платежі», - наголошує начальник Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова.

Посадовець підкреслила, що оскільки використання неоформленої належним чином робочої сили не лише мінімізує податки до бюджету, а й позбавляє соціальних гарантій, то певну відповідальну позицію в питанні офіційного працевлаштування повинні мати і наймані працівники.

«Офіційне працевлаштування для працівника – це гарантоване Конституцією України право на працю, реалізоване шляхом укладення трудового договору, це трудові та соціальні гарантії, передбачені законодавством України, належне пенсійне забезпечення в майбутньому», - підсумувала Оксана Федорова.

 

Сплата податків та зборів до місцевих бюджетів Бердянського управління – понад 160 мільйона гривень

Як повідомила начальник Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, місцеві бюджети Бердянського управління від сплати податкових зобов’язань протягом січня-березня 2020 року збагатились на майже 160,2 млн гривень. Ця сума на 5,5 млн грн більша за відповідний період минулого року.

Зокрема, цьогоріч у березні доходи місцевих бюджетів Бердянського управління склали понад 48,7 млн. гривень. Левову частку надходжень складає податок на доходи фізичних осіб, від сплати якого за перші три місяці поточного року місцеві скарбниці отримали 103  млн. гривень. Також серед лідерів надходжень – єдиний податок, його суб’єкти господарювання сплатили   30,6 млн грн та податок на землю – його в місцевих бюджетах краю понад 20,8 млн гривень.

 

В умовах надзвичайної ситуації фахівцями Бердянського управління посилено роботу в дистанційному режимі

В умовах запровадження надзвичайної ситуації та з введенням відповідними рішеннями територіальних влад додаткових обмежувальних заходів на цих територіях, направлених на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2  Бердянським управлінням ГУ ДПС у Запорізькій області посилено роботу в напрямку надання дистанційних послуг для платників податків.

Так, фахівці Бердянського управління постійно спілкуються з платниками в дистанційному режимі - телефонами та надають допомогу, роз'яснення стосовно адміністрування податків в умовах надзвичайної ситуації.

Наразі, найбільш актуальними є питання щодо строків подання декларацій, відстрочки та скасування податкових платежів, обмеження штрафів тощо, які внесено законом України від 17.03.2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)» та законом України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням  коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Нагадаємо, що з 23 березня 2020 року призупинено роботу ЦОПів Бердянського управління за адресами: м. Бердянськ пр. Праці, 20 та м. Приморськ, вул. Соборна, 63.

Прийом  здійснюється за попереднім записом за телефонами:

(06153) 3-84-06 та (050) 534-21-73 

(виключно для надання невідкладних послуг у разі гострої необхідності. Зокрема, видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).

Також, приймання вхідної кореспонденції, здійснюється через поштову скриньку, яку розміщено у вхідних приміщеннях (тамбурі) ЦОПів або засобами поштового зв’язку. Інформацію про реєстрацію документів, що надійшли до Бердянського управління можливо отримати за телефоном: (06153) 3-84-06.

Для більш плідної комунікації «платник - податкова служба» на період карантинних обмежень, що діють у нашій державі на даний момент, платники податків території обслуговування Бердянського управління можуть звертатись до керівників та фахівців структурних підрозділів управління:

-         (6153) 3-84-06; (050) 534-21-73 – ЦОП Бердянськ та Приморськ;

-         (6153) 3-84-69– відділ податкових сервісів;

-         (6153) 3-84-23, 3-86-40– відділ податків і зборів з юридичних осіб.

Податківці Бердянського управління закликають платників податків  користуватися електронними сервісами ДПС для надання податкової звітності, листування з ДПС та отримання багатьох послуг в on-line режимі!

 

Новини законодавства

Зміни в податковому законодавстві, спрямовані на підтримку бізнесу в умовах карантину

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області інформує, що 02 квітня 2020 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» №540-ІХ від 30.03.2020 (далі – Закон №540), яким  внесено зміни, зокрема, до Податкового Кодексу України.

Змінами, внесеними Законом №540 до ПКУ, зокрема передбачено:

- збільшення граничного обсягу доходу, встановленого для платників єдиного податку:

І група (підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню) – до 1,0 млн грн.;

ІІ група (підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах одночасно не перевищує 10 осіб)– до 5,0 млн грн.;

ІІІ група (підприємці, не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми) – до 7,0 млн грн.;

- право на податкову знижку з ПДФО на суму витрат, які добровільно перераховані (передані) громадським об'єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я, та/або закладам охорони здоров'я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19),  у повному обсязі без урахування обмежень, визначених підпунктом 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 Податкового Кодексу;

- тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення п.198.5 ст. 198 та ст.199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій:

- нульовий акциз та спрощення адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів;

- звільнення від плати за землю (земельного податку та орендної плати), а також від податку на нежитлову нерухомість за період  з 01 березня по 31 березня 2020 року (при цьому відмінено попередні зміни до ПКУ, внесені Законом №533, які передбачали таке звільнення на березень та квітень 2020);

- зупинено перебіг строків (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ)  які надійдуть до 31 травня 2020, та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020.

Закон №540 опубліковано  02 квітня 2020  в газеті «Голос України»

 

Набули чинності пільги по податку на землю у зв’язку з поширенням COVID-19

За період із 1 березня по 31 березня 2020 року не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які самостійно обчислюють суму податку, подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період березень 2020 року.

У разі якщо у березні чи квітні 2020 року платниками плати за землю було подано уточнюючу податкову декларацію щодо зменшення податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період квітень 2020 року з причин, які не пов’язані із самостійним виявленням помилок, що містяться у раніше поданій ними податковій декларації, такі платники плати за землю зобов’язані подати не пізніше 30 квітня 2020 року уточнюючі податкові декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік, в яких відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за податкові періоди березень та квітень 2020 року відповідно до п.52.4 Закону України №540 від 30 березня 2020 року.

При цьому у разі подання таких податкових декларацій з вище зазначених підстав, до таких платників податків не застосовуються санкції, визначені статтею 50 Податкового кодексу, та штрафні санкції згідно з вимогами пункту 120.2 статті 120 ПКУ, за внесення змін до податкової звітності в частині збільшення податкових зобов’язань з плати за землю за податковий період квітень 2020 року.

Платники плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності), які визначають податкові зобов’язання із плати за землю на підставі податкових декларацій, сплачують податкове зобов’язання із сплати плати за землю за податковий період квітень 2020 року у повному обсязі за місцезнаходженням земельної ділянки у строк до 30 червня 2020 року без нарахування пені та штрафних санкцій, передбачених Податковим кодексом України за порушення термінів сплати податкових зобов’язань щодо загальних термінів сплати податкового зобов’язання за такий період.

Довідково: зміни внесені Законом України від 30 березня 2020 року №540 – ІХ « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19).

 

Зміни до Закону №2464: у період 01 березня – 31 травня не застосовуються штрафні санкції по ЄВ, зупиняється строк розгляду скарг та продовжується строк подачі скарг

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє, що 02 квітня 2020 набрав чинності Закон України від 30.03.2020 №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010  №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» , а саме:

У періоди з 01 березня по 31 березня, з 01 квітня по 30 квітня та з 01 травня по 31 травня 2020 року:

- не застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), несвоєчасне подання звітності до податкових органів;

- не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди, підлягає списанню.

Тимчасово:

- на період до 31 травня 2020 року (включно), зупиняється встановлений Законом №2464 строк розгляду скарг платників податків єдиного внеску, що надійшли/надійдуть до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених частиною четвертою статті 25 Закону №2464. Податковий орган, який розглядає скаргу платника єдиного внеску, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його платнику єдиного внеску на адресу платника єдиного внеску поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку;

- до 31 травня 2020 року (включно), продовжується строк подачі скарг платників єдиного внеску, термін подачі яких припадає на період з 18 березня до 31 травня 2020.

 

Звільнення від оподаткування ПДВ медвиробів для боротьби з коронавірусом

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє, що Законом України від 30.03.2020 № 540-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)" пункт 71 підзроділу ІІ розд. ХХ ПКУ викладено в новій редакції. Нагадаємо, що цей пункт було введено Законом № 530 щодо боротьби з коронавірусом. Зазначений пункт у попередній редакції звільняв від оподаткування ПДВ лише імпорт ліків та мед виробів для боротьби з коронавірусом.

Згідно зі змінами тимчасово, на період, що закінчується останнім числом місяця,  в якому завершується дія  карантину, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання  на митній території України товарів  (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 року № 224.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь