Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє. Новини 17.06.2020

Дата: 18.06.2020 08:33
Кількість переглядів: 452

 

ВСІ НОВИНИ

Наповнення бюджетів громад Бердянського району у фокусі уваги місцевої влади

Днями голова Бердянської райдержадміністрації Ірина Півень провела робочу нараду щодо перспектив виконання планових показників місцевих бюджетів Бердянського району за перше півріччя 2020 року та річних планових показників. Зустріч відбулася за участі керівництва райдержадміністрації та представників органів місцевого самоврядування Андріївської селищної ради, Долинської, Андрівської та Дмитрівської сільських рад. Позицію податкової служби регіону представляла начальниця Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова.

Учасники проаналізували стан наповнення місцевих бюджетів, зокрема, надходження до загального фонду зведеного бюджету Бердянського району, який за оперативними даними райдержадміністрації на початок червня поточного року склав 91 відсоток. Однак, враховуючи обов’язкові щомісячні надходження, а також активізацію роботи з адміністрування земельного податку з фізичних осіб, очікується 100-відсоткове виконання за І півріччя усіх бюджетів Бердянського району, крім бюджету Дмитрівської сільської ради.

Як пояснила начальниця Бердянського управління ГУ ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова, зменшення бюджетних надходжень Дмитрівської сільради відбувається через те, що рішенням сесії Дмитрівської сільської ради на 2020 рік майже в 10 раз зменшена ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Крім того, за словами очільниці податкової служби Бердянщини на теперішній час спостерігається зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Це пов’язано із ситуацією, що склалася у зв’язку  з прийняттям Закону України від 17 березня 2020 року № 553-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших Законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби  COVID-19», а саме  не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності). Крім того, зазначеним законом також передбачене відтермінування сплати таких податків до 30 червня 2020 року.

Учасники наради також обговорили перспективи наповнення місцевих бюджетів та напрями співпраці. За результатами засідання було вирішено, зокрема, активізувати роботу з боржниками по земельному податку, орендарями земельних ділянок та водних ставків. В оптимальні терміни необхідно організувати роботу з залучення до оподаткування суб’єктів господарювання та громадян, які здають у найм квартири та кімнати туристам на курортному узбережжі, з легалізації підприємницької діяльності та доходів від вирощування сільськогосподарської продукції у форматі проведення щорічних операцій «Урожай» та «Курорт» на Бердянщині.

 

 

Новини законодавства

 

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

З 23 травня 2020 року Законом України від 16.01.2020  № 466- 1Х «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» введено  правило перенесення граничного строку сплати податкового зобов’язання, якщо такий строк припадає на вихідний або святковий день. Граничним строком сплати вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим.

 

Змінено терміни введення РРО для фізичних осіб-підприємців

Бердянське управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що до 1 серпня 2020 року перенесено запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), як альтернативу класичним РРО. Крім того, до 1 квітня 2021 року продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО фізичними особами – підприємцями (далі – ФОП) – «єдинниками» другої, третьої та четвертої групи незалежно від обраного виду діяльності, якщо обсяг доходу у них протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень. Незалежно від обсягу доходу зазначеними «єдинниками» обов’язково застосовуються РРО та/або програмні РРО, якщо вони здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 1 січня до 1 квітня 2021 року розширюється перелік видів діяльності, під час здійснення яких ФОП – «єдинники» другої, третьої та четвертої груп зобов’язані використовувати РРО та/або програмні РРО незалежно від обсягу доходу.

До них належать:

- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- продаж лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- продаж товарів та надання послуг через мережу Інтернет;

- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібна торгівлю вживаними товарами у магазинах;

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;

- діяльність туристичних агентств та операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

- реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до затвердженого переліку.

Таким чином, до 1 квітня 2021 року відтерміновано обов’язкове запровадження РРО або програмних РРО для усіх «єдинників» другої, третьої та четвертої групи незалежно від видів діяльності та обсягу доходу.

Нагадуємо, що ФОП – «єдинники» першої групи РРО або програмні РРО не застосовують.

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора