Тиждень безпеки життєдіяльності в Берестівському ДНЗ (ясла-садок) «Ромашка»

Дата: 12.10.2020 09:03

Відповідно до наказу відділу освіти Берестівської сільської ради № 75 від 21.08.2020 р. "Про проведення Тижня безпеки дитини в дошкільних закладах " та наказу по Берестівському ДНЗ «Ромашка» від 10.09.2020 р. № 10  «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у ДНЗ» з метою забезпечення захисту учасників освітнього процесу, формування у них умінь оперативно діяти в умовах виникнення надзвичайної ситуації, підвищення рівня компетентності дітей щодо безпечного та комфортного існування у навколишньому середовищі з 05.10.2020 р. по 09.10.2020 р. у закладі дошкільної освіти був проведений «Тиждень знань безпеки життєдіяльності».

Під час підготовки до «Тижня знань безпеки життєдіяльності» проведено ряд заходів:

-перевірено  стан пожежного щита та пожежного обладнання;

-перевірено наявність інструкцій, пам’яток з питань безпеки життєдіяльності і правил надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків;

-підготовлено і оформлено в молодшій групі виставку дитячих малюнків на тему «Вогонь – друг, вогонь - ворог»;

-підготовлено і оформлено в старшій групі виставку поробок на тему «Безпека життєдіяльності»;

На основі загального плану проведення "Тижня знань безпеки життєдіяльності" вихователі вікових груп  склали план заходів, які наповнили змістом навчально-виховної роботи з дітьми:

Дата та день тижня

Молодша група «Сонечко»

Старша група «Веселка»

понеділок

«Вогонь – друг або ворог»

Рухлива гра «Пожежники»

Заняття «
Вогонь друг або ворог»

Екскурсія до стенду пожежної стенду

Бесіда «Обережність не завадить

Заняття «Пожежна безпека»

Бесіда «Вогонь і вода»

вівторок

«Дитина та вулиця»

Дидактична гра «Юний пішохід»

Заняття « Транспорт»

Спостереження за рухом транспорту

Вікторина «Правила поведінки на дорозі»

Заняття «Дорога не для забав»

Бесіда «Основа безпеки на вулиці – правила дорожньогоруху»

середа

«Дитина та природа»

Розгляд ілюстрацій «Знайомтесь – це кошеня»

Заняття «Наша безпека у наших руках»

Спостереження за сонцем

Дидактична гра «Що було б, якщо з лісу зникли…»

Заняття «Дитина  і навколишній світ»(малюнок на асфальті)

Спостереження  за небом

четвер

«Дитина та побут»

Бесіда  «Дрібні та гострі предмети»

Заняття «Часом гра не приводить до добра»

Заняття «Побуті  дитини»

Обмін думками «Як діяти в різних життєвих ситуаціях»

Дидактична гра «Не помились»

п’ятниця

«Дитина та інші люди»

Дидактична гра «Допоможи знайти матусю»
Заняття «Все про своїх, чужих потрібно знати та про це не забувати»
Бесіда «Особиста безпека дитини»

Хвилинка доброти (поведінка з іншими людьми в транспорті, магазині тощо)

Р/г «Що це за люди»
Дидактична гра «Ти живеш серед людей»

Народна мудрість говорить: ”Посієш звичку – пожнеш характер”. Тому формування у дітей стійких навичок правильної поведінки в незвичних небезпечних обставинах, усвідомлення цінності їх життя та здоров’я, навчання способів регулювання власної поведінки у довкіллі, серед людей та предметів повинно починатися з раннього віку.

Тема безпеки життєдіяльності дитини невичерпна, вона не обмеженаТижнем, а повинна звучати постійно. І ті зерна знань, умінь, навичок, які закладаються сьогодні, обов’язково знадобляться в майбутньому.

У плануванні, організації, участі в заходах, присвячених «Тижню знань з безпеки життєдіяльності» приймали активну участь всі працівники закладу.