Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ШКІЛЬНОГО АВТОБУСА

Дата: 21.12.2020 13:56
Кількість переглядів: 1047

Затверджено
рішення виконавчого

комітету Берестівської

сільської ради

від 17.12.2020р. № 38

 

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ ШКІЛЬНОГО АВТОБУСА

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Це Положення визначає порядок використання шкільних автобусів, отриманих у рамках реалізації Програми «Шкільний автобус», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 31, при організації регулярних і нерегулярних безоплатних перевезень учнів, дітей дошкільного віку та педагогічних працівників закладів освіти Берестівської сільської ради.

Положення розроблено відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільний транспорт» та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.

Організація перевезень дітей шкільними автобусами здійснюється у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України із забезпечення безпеки дорожнього руху, перевезень пасажирів автобусами.

Шкільний автобус є спеціальним транспортним засобом для регулярних перевезень, що здійснюються за встановленим маршрутом і розкладом, з посадкою і висадкою дітей і педагогів на передбачених маршрутом зупинках до місць навчання та в зворотному напрямку; за умови відсутності навчального закладу відповідного ступеню за місцем проживання дитини або його розташування на відстані пішохідної доступності  2 км і більше, а також для забезпечення екскурсійного обслуговування учнівської молоді, здійснення нерегулярних перевезень учнів та педагогів до місць проведення позакласних і позашкільних, районних, зональних та обласних виховних, культурно-масових заходів і спортивних змагань; забезпечення участі учасників освітнього процесу в нарадах, семінарах, конференціях, інших заходах районного й обласного рівнів; організації підвезення учасників зовнішнього оцінювання з числа випускників закладів освіти до пунктів тестування та в зворотному напрямку.

Використання шкільних автобусів для здійснення нерегулярних перевезень затверджується розпорядженням сільського голови та забезпечується необхідною документацією (шляховий лист, наказ по установі, яка використовує автобус, та список осіб, які перевозяться) у відповідності з діючими нормативно-правовими актами України.

Використання шкільних автобусів для потреб, не передбачених цим Положенням,  можливе тільки за розпорядженням сільського голови.

Схеми маршрутів, графік руху шкільного автобуса розробляється закладом освіти і затверджується сільським головою.

Паспорти маршрутів затверджуються керівником територіального органу Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Порядок організації перевезення груп дітей визначається Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та іншими нормативно-правовими актами.

Фінансування організації перевезень шкільними автобусами здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, інших джерел, не заборонених законодавством.

Контроль за забезпечення автобусами загальноосвітніх навчальних закладів здійснює відділ освіти, культури, молоді та спорту Берестівської сільської ради.

ІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ ВІДДІЛУ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ БЕРЕСТІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Здійснює аналіз забезпеченості закладів освіти автобусами за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Організовує моніторинг потреби у забезпеченні закладів освіти автобусами на підставі проведених заходів із оптимізації освітньої мережі та необхідності заміни автобусів, які не відповідають технічним вимогам та вичерпали встановлений нормативами термін експлуатації.

Здійснює контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень дітей і педагогів шкільними автобусами.

Організовує передачу закладам загальної середньої освіти автобусів, придбаних за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Організовує  процес паспортизації всіх шкільних маршрутів,  контроль за дотриманням графіка (розкладу) та маршруту руху. 

 Здійснює інші повноваження і забезпечує дотримання вимог, передбачених діючими нормативно-правовими актами.

 

ІІІ. ПОВНОВАЖЕННЯ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, ЩО ОРГАНІЗОВУЄ ПЕРЕВЕЗЕННЯ УЧНІВ, ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ, ПЕДАГОГІВ

Керівник закладу освіти:

Здійснює контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень дітей і педагогів шкільним автобусом.

Призначає наказом по закладу відповідального за організацію перевезень і супроводжуючих з числа працівників закладу, організовує їх своєчасний інструктаж та навчання.

Інформує батьків дітей або осіб, що їх замінюють, про умови організації перевезень, ознайомлює з маршрутом та графіком руху шкільного автобуса.

Затверджує наказом по закладу списки учнів, які перевозяться із зазначенням пунктів посадки і висадки, часу, відстані між населеними пунктами.

Забезпечує щорічне навчання водіїв шкільних автобусів з питань безпеки дорожнього руху в обсязі технічного мінімуму.

Забезпечує страхування транспорту та ведення необхідної документації.

Забезпечує проходження передрейсового технічного огляду, проходження передрейсового та післярейсового медичного огляду водія, визначення місця стоянки автобусів, забезпечення дотримання графіка (розкладу) та маршруту руху шкільного автобуса, створює необхідні умови для підготовки автобуса до рейсів.

Організовує контроль за дотриманням маршруту та графіку руху шкільного автобуса.

 Забезпечує наявність такої документації в закладі:

-  наказу про призначення відповідального за організацію перевезення учнів та супроводжуючого;

-   графіка та маршруту руху шкільного автобуса;

-  наказу про затвердження списків учнів, педпрацівників, які перевозяться;  

-  наказу про затвердження інструкцій з організації безпечного перевезення учнів та педпрацівників;

- посадової інструкції для водія шкільного автобуса;

- інструкції з охорони праці для водія шкільного автобуса;

-  інструкції для водія та супроводжуючого по наданню першої медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортній пригоді;

- інструкції для водія при перетинанні залізничної колії на маршруті;

- інструкції для супроводжуючих при організації безпечного перевезення учнів шкільним автобусом;

- інструкції для учнів щодо дотримання ними вимог техніки безпеки під час руху автобуса за маршрутом;

- журналу обліку проведених інструктажів з техніки безпеки з водієм та супроводжуючими;

- журналу обліку проведених інструктажів з учнями;

- журналу передрейсового та післярейсового технічного огляду шкільного автобуса;

- журналу передрейсового та післярейсового медичного огляду водія;

- журналу обліку порушень водієм правил дорожнього руху та участі в дорожньо-транспортних пригодах;

-   документації щодо технічного обслуговування автобуса;

- здійснює інші повноваження та забезпечує дотримання вимог, передбачених діючими нормативно-правовими актами.

 

ІV. КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ВИМОГ БЕЗПЕКИ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ДІТЕЙ І ПЕДАГОГІВ ТА ЗА ЦІЛЬОВИМ ВИКОРИСТАННЯМ ШКІЛЬНИХ АВТОБУСІВ 

Контроль за дотриманням вимог безпеки перевезень проводиться уповноваженим органом Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та працівниками Берестівської сільської ради в рамках проведення виїзних перевірок із питань організації підвозу учнів та педагогів, що здійснюються при розгляді звернень громадян.

Контроль за цільовим використанням шкільних автобусів, за дотриманням вимог чинного законодавства щодо організації перевезень дітей і педагогів шкільними автобусами здійснює відділ освіти, культури, молоді та спорту Берестівської сільської ради.

Представники територіальних органів Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху контролюють маршрути шкільних автобусів.                                                                                                                     


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора