A A A K K K
для людей із порушенням зору
Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Бердянський сектор організації роботи ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє. Новини за 10.02.2021

Дата: 10.02.2021 15:01
Кількість переглядів: 304

 

 

ВСІ НОВИНИ

В Бердянській податковій інспекції відбувся семінар з фізичними особами - підприємцями

Про основні податкові новації йшла мова під час проведення семінару для платників податків, який нещодавно відбувся у Бердянській ДПІ.

Відкрила семінар начальниця Бердянського відділу камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області Оксана Федорова та привітала його учасників.

Предметом обговорення стали зміни, які були прийняті для соціальної підтримки платників податків в період пандемії Законами України № 1017-ІХ від 01.12.2020 №1072-ІХ від 04.12.2020  та іншими нормативними документами.

В першу чергу обговорили чи не найбільш хвилююче питання для представників бізнесу – використання суб’єктами господарювання РРО в 2021 році. Фахівець відділу фактичних перевірок Олексій Вельма довів учасникам семінару основні моменти законодавчих змін щодо застосування, запровадження РРО та ПРРО.

Від начальника Бердянського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Олександра Прошутінського представники бізнесу дізналися про новації в частині ведення з 01 січня 2021 року фізичними особами – підприємцями обліку доходів і витрат, про оновлені форми звітності, сплату ЄСВ для ФОПів, які є найманими працівниками, та про можливість перейти на єдиний рахунок для сплати податків.

Не оминули увагою і питання легалізації праці та обов’язку роботодавців з дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати.

Фахівець Бердянської ДПІ Засипко Надія роз’яснила підприємцям як з використанням Електронного кабінету вести листування з податковою, про переваги переходу з "паперової" звітності на електронну та користування цифровими послугами.

- Одна з ключових функцій податкової служби – зробити процес роботи з платниками податків максимально автоматизованим. У платників є можливість отримати всю необхідну інформацію, довідки, консультації та подати звітність до податкових органів без особистих візитів до служби, скориставшись електронними сервісами ДПС, - підкреслила Оксана Володимирівна.

Також, вона розповіла підприємцям про списання податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) та відстрочення його погашення.

Окремим питанням, на якому акцентувала увагу присутніх Оксана Федорова, стало питання про початок кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році. Вона наголосила на важливості сумлінного підходу до процесу декларування, окреслила присутнім основні види доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню та способи подання декларації про майновий стан і доходи. Не менш цікавою для учасників заходу стала інформація про порядок отримання податкової знижки та строки подання декларації.

Оксана Федорова виразила сподівання, що ситуація в країні налагодиться і такі зустрічі знову стануть регулярними та системними.

Загалом усі учасники семінару отримали вичерпну інформаційну та роз'яснювальну допомогу з питань, що виникають у ході підприємницької діяльності.

По закінченню спілкування, відвідувачі отримали друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, застосування РРО та Пам’ятки для платників.

 

 

Важливі зміни: списання недоїмки з єдиного внеску самозайнятим особам

Законом України від 04.12.2020 №1072-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2" передбачається списання недоїмки з єдиного внеску (пункт 915 розд. VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"), а саме:

Підлягають списанню за заявою платника несплачені станом на 01.12.2020 року суми недоїмки з єдиного внеску за період з 01.01.2017 до 01.12.2020, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки:

  • фізичним особам - підприємцям (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування); 

  • особам, які провадять незалежну професійну діяльність;

  • членам фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Таке списання здійснюється, якщо зазначеними платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання до 1 березня 2021 року:

а) особами, які на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у періоді з 01.01.2017 до дати подання заяви вважалися фізичним  особами - підприємцями (крім підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування):

- державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

- та до податкового  органу – звітності з єдиного внеску з 01.01.2017 року до 01.12.2020 року. Такі документи подаються виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.

б) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у періоді з 01.01.2017 до дати подання заяви вважалися особам, які провадять незалежну професійну діяльність, або членам фермерського господарства:

- до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску; 

- та звітності з єдиного внеску за період з 01.01.2017 до 01.12.2020. Такі документи подаються виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей від державного реєстратора або заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та за умови подання платником єдиного внеску зазначених документів (якщо відповідні документи не були подані раніше) податковий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Рішення про відмову списання недоїмки, штрафних санкцій і пені може бути прийнято, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

1) платник отримав дохід (прибуток) від здійснення підприємницької та/або незалежної професійної діяльності протягом періоду з 01.01.2017 до 01.12.2020;

2) суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.

Якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому цим Законом, податковий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора