Пам’ятка щодо профілактики гострих кишкових інфекцій

Дата: 07.04.2021 09:37

За даними Центру громадського здоров’я у березні 2021 року в Україні було зафіксовано 10 спалахів інфекційний хвороб: 8 випадків гострих кишкових інфекцій, та по одному випадку спалахів сальмонельозу й ротавірусного ентериту. Усього постраждало 86 дітей і троє дорослих.

Випадки спалахів відбувалися переважно в закладах дошкільної й середньої освіти. Випадок сальмонельозу зафіксували в домашньому вогнищі, а ротавірусного ентериту — у будинку дитини.

Головною причиною поширення інфекції є нехтування правилами гігієни, зневажливе ставлення до свого здоров’я.

Тож, щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції, необхідно дотримуватись простих правил:

Мийте руки з милом                                           Ретельно мийте сирі овочі, фрукти та ягоди

Користуйтесь водою тільки з упорядкованих джерел водопостачання

Відмовтесь від придбання харчових продуктів у приватних осіб та стихійних ринках

Зберігайте харчові продукти, які швидко псуються, при температурі не менше +60С

Звертайтесь до лікаря за будь-яких розладів шлунково-кишкового тракту, оскільки самолікування може викликати тяжкі ускладнення

З повагою, Бердянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області!