A A A K K K
для людей із порушенням зору
Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЖНИВ!

Дата: 15.06.2021 14:44
Кількість переглядів: 467

 ШАНОВНІ КЕРІВНИКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ, ФЕРМЕРИ, ПРАЦІВНИКИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ!

 Нагадуємо основні правила пожежної безпеки при збиранні врожаю:

 Перед дозріванням колосових (у період воскової зрілості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені (зі збиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

  • У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У серединці прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

  • До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними ІСКРОГАСНИКАМИ, обладнані первинними засобами пожежогасіння (комбайни  – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами-хлопушками; трактори та автомобілі – вогнегасник, штикова лопата, мітла).

  • У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовану техніку з насосами, що пристосована для гасіння пожеж зернових.

  • Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай,необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

  • Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

  • Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

  • Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна,повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка повинна бути справною і надійно закріпленою.

  

У період збирання врожаю категорично забороняється:

 – палити ближче 30 м від хлібних масивів;
 – користуватися відкритим вогнем ближче 100 м від хлібних масивів;
 – спалювати стерню, післяжнивні залишки;
 – полювати неподалік ланів;
 – допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

- заправляння збиральної  техніки у хлібних масивах;

- використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном перезарядки, технічного обслуговування.


         Зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння, зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками;  обов’язкова наявність іскрогасників на тракторах, комбайнах, автомобілях..


          Дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

 

Дії при виникненні пожежі

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.

       Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум'я або засипанням полум'я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження спеціально виділеною групою людей до повної ліквідації усіх осередків горіння.

       При виникненні пожежі на комбайні необхідно відключити молотарку, при нагоді вивести машину з масиву, заглушити двигун, відключити акумуляторні батареї і почати гасіння. Для цього в першу чергу треба використати вогнегасники, закидати вогонь землею.

         Під час гасіння пожежі на зернотоку, складах із зерном треба враховувати, що вода і дим псують зерно. Тому не слід поливати водою зерно в тих місцях складу, яким вогонь безпосередньо не загрожує. Необхідні терміново вимкнути електрострум, зупинити роботу зерноочисних машин,  вимкнути розвантажувальне обладнання, потім приступити до гасіння вогню. Зерно, як зберігається в мішках, виносять із приміщення. Насамперед треба збити полум'я, а потім остаточно погасити вогонь розсіяним струменем води.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора