Бердянський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє.

Дата: 29.07.2021 08:41

Правом на податкову знижку вже скористалось більше двухсот громадян

Протягом першого півріччя 2021 року до Бердянської та Приморської ДПІ 258 громадян подали декларації щоб скористатись правом на податкову знижку. До повернення громадяни задекларували 0,7 мільйона гривень раніше сплаченого податку на доходи фізичних осіб.

Як повідомила начальниця Бердянського відділу камеральних перевірок Головного управління Запорізької області Оксана Федорова, за аналогічний період 2020 року на податкову знижку було подано 257 декларацій, задекларувавши до повернення 0,6 мільйона гривень.

Податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на:

-  навчання,

-  отримання доступного житла за державними програмами,

-  оплату допоміжних репродуктивних технологій,

-  відсотки за іпотечним кредитом,

-  внески на благодійність,

-  страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя,

-  пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Для отримання знижки необхідно:

-  заповнити та по 31 грудня включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи;

-  у декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення.

Важливо! Право на отримання податкової знижки діє упродовж 2021 року, але якщо протягом цього часу ви ним не скористаєтесь, то вже у наступному році ви вже не зможете претендувати на повернення коштів. Тобто для отримання знижки за 2020 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2021 року включно.