Шановні керівники сільгосппідприємств, фермерських господарств, підприємці, орендарі, робітники і населення Берестівської сільської ради!

Дата: 09.09.2021 14:03

Повідомляємо вам, що проведення робіт поблизу енергооб’єктів вимагає підвищеної обережності, а в охоронних зонах ліній електропередач заборонені сільськогосподарські роботи, пов’язані з відкритим вогнем (розведення багать, підпал сухої трави та очерету) та організації несанкціонованих звалищ сміття, та присутності великогабаритної техніки.

Відповідно до п.4 «Правил Охорони електричних мереж» (далі ПОЕМ) затверджених постановою № 209 КМ України від 04.03.1997р.: «Підприємства, установи, організації та громадяни, яким надано у власність, постійне або тимчасове користування земельні ділянки, де знаходяться об'єкти електричних мереж, зобов'язані вживати належних заходів до збереження зазначених об'єктів».

Відповідно до п.9 ПОЕМ у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв без письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється:

будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;

здійснення усіх видів гірничих, вантажно-розвантажувальних, землечерпальних, підривних, меліоративних, днопоглиблювальних робіт, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників і садів, а також поливання сільськогосподарських культур;

проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра.

Охоронні зони встановлюються:

уздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмеженого вертикальними площинами, віддаленими по обидві сторони ліній від крайніх проводів на відстані: 15 метрів - для ліній напругою 35кВ; 25метрів - для ліній напругою 150кВ;

за периметром трансформаторних підстанцій   (ПС), розподільних пунктів і пристроїв - на відстані 3 метрів від огорожі або споруди.