ДОДАТК FREE LIFE

Дата: 16.12.2021 14:58

КЕРІВНИЦТВО З ВИКОРИСТАННЯ ДОДАТКУ FREE LIFE

FREE LIFE – електронний додаток, що містить інформацію про всі послуги, що надає держава та громадський сектор уразливим групам населення, про надавачів таких послуг, а також поради щодо захисту своїх прав та інтересів.

Додаток створений, щоб полегшити пошук інформації про необхідні медичні, соціальні, адміністративні, правові послуги та доступ до них.

Також FREE LIFE:

• покращує доступ населення, зокрема представників уразливих груп, до медичних, соціальних, правових, освітніх послуг;
  • забезпечує вчасне реагування на порушення прав людей та допомагає контролювати їхнє вирішення;
  • допомогає оперативно отримати необхідну консультацію і поради щодо захисту своїх прав та інтересів.

У додатку можна знайти інформацію та поради щодо захисту своїх прав та інтересів, посилання на основні нормативно-правові документи, освітньо-просвітницькі матеріали, відеокурси життєвих навичок для засуджених та звільнених тощо.

Також додаток дозволяє користувачам пройти опитування, результати яких використовуватимуться у адвокації впровадження змін та нових моделей роботи з уразливими групами населення на національному та міжнародному рівнях.

У разі виникнення питань, що потребують консультації, користувачі FREE LIFE можуть надсилати у додатку запити та отримувати відповіді в форматі чату протягом доби.

Окрім уразливих категорій населення, додаток також буде корисним для суб’єктів соціального патронажу, лікарів, інспекторів з підготовки до звільнення засуджених, співробітників пробації, представників неурядових організацій, органів державної влади та самоврядування усієї країни.

ЗАВАНТАЖЕННЯ

Електронний додаток доступний для користування на комп’ютері за посиланням, планшеті або смартфоні.

Щоб завантажити додаток на смартфон або планшет, скористайтеся посиланням, або QR - кодом:

РЕЄСТРАЦІЯ У ДОДАТКУ

Для зручності користування додатком у FREE LIFE можна створити свій кабінет.

Варіант 1: за допомогою e-mail:

1. На стартовій сторінці додатку натисніть «Згоден з умовами користування» і «Зареєструйтеся».
  2. У новому вікні введіть ім’я, вашу електронну адресу, номер телефону, пароль та ваше місто.
  3. Натисніть «Зберегти».

Варіант 2: за номером телефону:

1. На стартовій сторінці додатку натисніть «Згоден з умовами користування» та «За номером телефону».
  2. У новому вікні введіть ваш номер.
  3. Введіть код підтвердження, отриманий в SMS.
  4. Натисніть «Увійти».

Варіант 3: через інші аккаунти:

1. На стартовій сторінці додатку натисніть «Згоден з умовами користування» та одну з іконок із зображенням Facebook, Google чи iCloud відповідно до того, де маєте зареєстрований акаунт.
  2. Дозвольте FREE LIFE застосовувати цей спосіб входу.

У разі, якщо з будь-яких причин ви не можете зареєструватися у додатку, скористуйтеся анонімним входом. Для цього натисніть «Згоден з умовами користування» та «Увійти анонімно».

ОПЦІЯ «ДОПОМОГА»

Скористайтеся цією опцією, якщо потребуєте консультації чи маєте скаргу з питань проявів стигми та дискримінації, соціальних проблем, працевлаштування, якості обслуговування в державних установах, труднощів в отриманні медичної допомоги, оформлення чи відновлення документів тощо.

Опишіть вашу проблему у відповідному вікні і надішліть її. У разі, якщо ви виконали анонімний вхід, будь ласка, запишіть номер свого звернення, що відобразиться у відповідному вікні. Наступного разу, увійшовши у додаток, щоб перевірити статус вашого звернення, уведіть цей номер. Якщо ж ви – зареєстрований користувач, відповідь на звернення ви зможете перевірити безпосередньо у своєму кабінеті.

Відповідь має надійти протягом доби.

ОПЦІЯ «ОПИТУВАННЯ»

Скористайтеся цією опцією для збору статистичної інформації, що у майбутньому буде використана для просунення змін на національному та міжнародному рівнях. Для цього необхідно відповісти на кілька переважно закритих питань.

ОПЦІЯ «МАЄТЕ ПОТРЕБУ?»

Ця опція стане в нагоді, якщо вам необхідно знайти, де отримати послуги медичного, соціального, правового, освітнього, адміністративного характеру тощо.

1. Оберіть область, у якій вам необхідно знайти надавачів тих чи інших послуг.
  2. Якщо вам потрібно знайти територіально наближені до вас заклади та установи, визначте радіус пошуку.
  3. Оберіть необхідні вам послуги.
  4. Натисніть «Застосувати».
  5. У наступному вікні відобразиться список закладів та установ відповідно до заданих вами параметрів пошуку.
  6. Скористайтеся списком або перейдіть у вкладку «Карта», щоб подивитися географічне розташування закладів та установ.

ОПЦІЯ «ІНФОРМАЦІЯ»

Ця опція дозволяє знайти відповіді на поширені питання переважно юридичного та соціального характеру у вкладці «Інформація та поради».

Також тут можна подивитися відеокурси життєвих навичок для засуджених, які готуються до звільнення, або людей, які нещодавно звільнилися з установ виконання покарань.

ОПЦІЯ «ІНФОРМАЦІЯ»

Тут можна ознайомитися з інформацію про додаток, а також знайти контакти представників благодійної організації «FREE ZONE», які, зокрема, займаються соціальним супроводом людей, які звільняються з установ виконання покарань.

Функціонал додатку постійно розширюється, тому слідкуйте за оновленнями.

Електронний додаток FREE LIFE створений благодійною організацією FREE ZONE за технічної та фінансової підтримки МФ «Відродження», DVV International в Україні, БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ», Міністерства юстиції України, проєкту «Заради життя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується міжнародною організацією PATH.