Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Отримувачам державної соціальної допомоги  малозабезпеченим сім’ям!

Дата: 10.01.2022 08:31
Кількість переглядів: 174

Отримувачам державної соціальної допомоги  малозабезпеченим сімям!

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021р. №397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» затверджено порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сімї.  Постанова набрала чинності з 01.01.2022р.

Відповідно Порядку ця допомога надається непрацюючим  працездатним особам зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні, які є членами малозабезпечених сімей та яким призначено допомогу відповідно до Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям».

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання.

Для отримання фінансової допомоги особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, подає:

- заяву про надання фінансової допомоги за формою;

- довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством. Така довідка не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою МВС;

- бізнес-план.

Заява подається особою до центру зайнятості або за наявності технічної можливості через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Фінансова допомога повертається однією сумою протягом 30 календарних днів після закінчення трирічного строку з дати її отримання або достроково - до закінчення такого строку.

Фінансова допомога може повертатися до закінчення трирічного строку з дати її отримання частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості. Строк повернення фінансової допомоги частинами відповідно до графіка не може перевищувати трьох календарних років з дати її отримання.

Сума фінансової допомоги, що повертається особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, зменшується на суму сплачених нею податків, зборів (обов'язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування протягом трьох років її отримання або за період з дати отримання такої допомоги до дати її дострокового повернення, в тому числі у випадку розірвання угоди.

Фінансова допомога не повертається, якщо особою, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність:

за трирічний період з дати отримання фінансової допомоги або за період до дати її дострокового повернення, в тому числі у випадку розірвання угоди, сплачено податки, збори (обов'язкові платежі) і єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі, що перевищує суму наданої фінансової допомоги;

у перший рік з дати отримання фінансової допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше ніж двох непрацюючих працездатних осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки.

Фінансова допомога не повертається в разі смерті особи, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність.

За додатковою інформацією звертатися до філій центру зайнятості в якій одержувач допомоги малозабезпеченим сімям перебуває на обліку.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора