Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Обережно – шахраї!!!

Дата: 10.01.2022 14:52
Кількість переглядів: 699

Фото без опису

   Основними схемами роботи шахраїв є розміщення оголошень про продаж товарів в Інтернет-магазинах. При цьому, про продаж товару і мова не йде. Злочинці лише чекають дзвінків від довірливих громадян, яким у розмові вказують на необхідність повної або часткової передоплати при придбанні фіктивних товарів. Особливою популярністю в шахраїв користується продаж бувшої у використанні побутової техніки, велосипедів, сільськогосподарських машин. Лише подив викликає безпечність потерпілих, які без будь-якої гарантії перераховують тисячі, а іноді десятки тисяч гривень незнайомим особам, а потім місяцями чекають на поставку неіснуючого товару. При цьому потерпілі не враховують, що усі підприємства, які займаються поставкою товарів, надають послуги з оплати товару після його надходження і фактичного отримання покупцем.

   Ще одним із розповсюджених способів шахрайств є повідомлення потерпілим про те, що їх банківська картка заблокована або з карткою були проведені несанкціоновані клієнтом та банком операції. При цьому, шахраї уточнюють в особи дані її картки – чотири останні цифри, пін-код доступу до даних картки. В подальшому на телефон потерпілої особи приходять СМС з кодами віддаленого доступу до картки, які особи добровільно повідомляють злочинцям. Отримавши такі дані – заволодіти грошовими коштами потерпілого це справа кількох секунд.

   Популярними способом шахрайства є також повідомлення по телефону, що родич чи близька особа потерпілого затримана працівниками правоохоронного органу за вчинення тяжкого злочину. Представляючись працівниками поліції, шахраї пропонують своїм жертвам терміново перерахувати на банківський рахунок або поповнити картку мобільного оператора на певну суму. Вказана сума начебто буде підставою для подальшого звільнення недолугого родича. При цьому особи, яким пропонують таку незаконну оборудку навіть не намагаються з’ясувати у своїх близьких чи дійсно вони затримані і де на даний час перебувають. Жертви злочинів спочатку перераховують грошові кошти, і лише згодом намагаються перевірити обставини, при яких начебто їх близька особа була затримана працівниками правоохоронних органів. У всіх таких випадках з’ясовувалось, що ніяких «проблем» із законом у них не було.

   Після отримання грошових коштів чи зняття їх з банківських карток шахраї виключають мобільні телефони і додзвонитись до особи, яка незадовго перед цим у надзвичайно ввічливій формі спілкувалась, із потерпілим неможливо. Як правило, дані картки мобільних операторів вже ніколи не активуються.

   Всі ці способи шахрайств мають декілька спільних рис – злочинці володіють знаннями психології поведінки особи, вони обізнані в роботі банківських платіжних систем та операторів мобільного зв’язку, досить добре орієнтуються в термінології, яку використовують працівники банків, фахово володіють навиками роботи з комп’ютерною технікою, досягають своєї мети використовуючи не найкращі риси характеру своїх жертв, вдаючись до при цьому до «розпалювання» таких з них як жадібність, бажання швидко та легко заробити гроші.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора