9 травня - День Європи!

Дата: 09.05.2024 10:14

З недавніх пір День Європи в Україні відзначається 9 травня – як і в усіх країнах Євросоюзу. Спеціальний указ про це було підписано Президентом України, Володимиром Зеленським у 2023 році. Спочатку День Європи відзначався виключно 5 травня – на честь заснування Ради Європи у травні 1949 року. Офіційно про це було оголошено Радою Європи у 1965 році. Але незабаром ситуація змінилася. Незважаючи на те, що це свято відносно недавнє, воно вже встигло обрости багатьма традиціями. Наприклад, у цей день більшість закладів, пов'язаних з Інститутами ЄС, проводять різні виставки, публічні лекції, екскурсії та кіносеанси, на яких розповідають про історію ЄС, цінності організації та дії щодо їх реалізації.

Крім того, скрізь вивішуються прапори Євросоюзу, проводяться ярмарки, демонстрації та інші масові заходи. На жаль, у зв'язку з військовим становищем на території України більшість публічних заходів переноситься в онлайн-формат – це цілком нормальна практика. Зараз такий час, коли потрібно періодично нагадувати собі – за що ми, власне, продовжуємо боротися. І День Європи – саме таке свято, яке це робить. Адже Україна – це Європа, причому не лише територіально, а й психологічно. Європейські цінності завжди були для нас важливішими за авторитарні традиції країн сходу. Тож, дорогі співгромадяни, з Днем Європи вас! Ми віримо в те, що вже незабаром Україна із кандидата у члени Євросоюзу стане його повноцінним учасником!