Берестівська громада
Запорізька область, Бердянський район

Коли Україна стане членом Європейського Союзу?

Дата: 10.01.2025 13:51
Кількість переглядів: 53

Фото без опису

Відповідь на головне питання євроінтеграції України.
У 2014 році тодішній Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що Угода про асоціацію є початком вступу України до ЄС.

Умови вступу до Європейського Союзу кожної конкретної держави визначаються угодою між державами-членами ЄС і державою- претендентом. Вступ складається з декількох загальних кроків, які має пройти країна-претендент. Україна не виключення.

Сьогодні Україна перебуває на першому етапі, однак його виконання – це приблизно 2/3 всіх зусиль. Зрозуміти, скільки часу приблизно займе вступ України до Євросоюзу, можна на прикладі інших країн Центрально-Східної Європи.

Польща почала переговори про приєднання до ЄС у 1990 році, а заявку подала у 1994-му. Вступ відбувся у 2004 році. Болгарія теж подала заявку в 1994 році, а членом ЄС стала у 2007-му.

Тобто процедура вступу в середньому триває близько 15 років. Звісно, багато залежатиме від того, наскільки самі українці будуть підтримувати євроінтеграційний курс і вимагатимуть чіткого виконання євроінтеграційного плану України від представників влади.

  • Перший крок

    На пʼятий день повномасштабного вторгнення росії Україна подає заявку на членство в ЄС, аби вберегти всі євроінтеграційні здобутки та трансформації в момент екзистенційної загрози. У відповідь лідери ЄС констатували, що «Україна належить до європейської родини».

  • Другий крок

    Відповідати умовам членства в ЄС, так званим «Копенгагенським критеріям”» А саме: забезпечити стабільність демократії в країні, верховенство права, дотримання прав людини і захист прав меншин. Слідувати принципам ринкової економіки, з великою часткою малого бізнесу, мати розвинену інфраструктуру, якісну освіту та науку. Поділяти глобальні цілі ЄС у сфері політики й економіки. ЄС визнає, що Україна відповідає зазначеним критеріям.

  • Третій крок

    Заповнити опитувальник від ЄС – це такий собі аудит всього законодавства та держави на відповідність європейським нормам. Опитувальник складається з двох частин: перша містить політичні та економічні критерії, а друга – охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС. Україна зробила це в рекордні строки.
    23 червня 2022 року Європейська Рада ухвалила історичне рішення надати Україні статус кандидата на членство в ЄС.

  • Четвертий крок

    Виконати рекомендації Єврокомісії. Завдяки трансформаціям, здійсненим до повномасштабного вторгнення, а також стійкості та відданості українців європейському шляху, Україна змогла швидко рухатися на шляху інтеграції до ЄС, продовжувати реформи навіть під масованими ракетними обстрілами, відсутності електроенергії тощо. Безпрецедентна політична мобілізацію та єдність забезпечили ухвалення всіх узгоджених рішень у рамках 7 політичних кроків, визначених Європейською Комісією. Йдеться про комплексні реформи від перезавантаження судової системи, запровадження конкурсного відбору суддів КСУ, посилення боротьби з корупцією до реформи медіа сфери та оновлення законодавчої бази захисту прав національних спільнот.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора